Kategoriler
Formula1

Mosley'den Lewis'e "Politikadan Uzak Dur" Önerisi

FIA Başkanı Max Mosley olaylar yüzünden spordan ayrılmaktanda sporun politikalarından uzak durmasını önerdi.

Geçtiğimiz tartışmalı sezonda Hamilton, Japonya’da güvenlik aracı arkasındaki sürüşünden dolayı eleştirilmişti. Hamilton daha sonra "Eğer bu böyle devam edecekse burası muhtemelen benim olmak istediğim yer değil." demişti.

Ancak Mosley, Formula 1’deki politikanın çok fazla karışık olduğunu söyledi.

Mosley "Eminim ki onu söylediğinde duygusaldı. Onun "Artık bunlardan sıkıldım" dediğini anlayabilirsiniz." dedi.

Mosley ayrıca FIA’nın geçtiğimiz sene Mclaren’i casusluk davası nedeniyle rahat bırakmamasının Hamilton’un şampiyonluğunu çaldığını düşünmediğini söyledi.

Mosley "Yanlış bir şey yaptığımızı ve yaptıklarımızın Lewis’e bir etkisi olduğunu düşünmüyorum." dedi.

“Mosley'den Lewis'e "Politikadan Uzak Dur" Önerisi” için 0 yanıt

uzak duramazkii adamın kanında warr nasıl dursun:) mosley biraz daaha gerçekçi ve yapılabilirliği olan şeyler isteseymiş:) bu işler lewisin işi ii anlar bu işlerden bu sene sezon başlamadan başladı bile millete sallamaya allah sonunu hayır etsin çaylağın ne diyelim..

sevmesem de, alonso ile ilgili haberlerde alonsoyu karalayan yorumlar yazmıyorum..ama,siz holihanları eleştiriyorum evet..Alonso fanatik demeyeceğim artık,holihanlarının f1 ile haşır neşir süreleri de yazdıkları saçma sapan,saldırgan yorumlardan belli..bunu bilmek için onlarla özel mülakat yapmaya gerek yok,kelimeleri,üslupları belli ediyor kendilerini..her yorumuma Alonsoyu eklemiyorum.Alonsoyu bir sporcu,ilah değil, olaran görüp seven ve onun hakkında objektif olabilen,akıl ve vicdan sahibi hiç kimse ile bir sorunum yok..ama..siz holiganlarla sorunum var..size tahammül edemiyorum evet..

Nothing to say millete atıp tutuyosun farkındaysan ve en fanatik olan,sürekli ALONSO FANLARINA laf söleyip olnları holigan ilan eden sen diilmiisin??? gözünü alonso nefreti bürümüş seninn önce çuvaldizi kendine batır her yoruma her habere alonsoyu ekleme artık kendi pilotlarınla ilgilen bnce ha.milletede holigan demeye senin hakkın yok!!! TORPİLLİ ÇAYLAĞINDA ALONSOYU GEÇTİÄžİ YOK PUAN DURUMUNA BAK Bİİ HA EĞER ANLAMDIYSAN Bİ KAÇ MATEMATİK HESABI YAP YA BELKİ Eşit puana sahip olduklarını,torpillinin sadece 2.liğinin fazla olduğunu görürsün tabi görmek istersen!!! sen böle seöldin die alonso fanlarının onu sewmeciğinmi sanıyosun daha fazla saçma yorumlarda bulunma istersen haa.bide insanların alonso fanlarının f1 i onla takip etmye başladıklarını,cahil olduklarını nerden biliosun,müneccimmisin sen ha bmz hberimiz yok?? biraz mantıklı konuşş ve insanların kişiliklerine laf söleme.sen muhteşem TORPİLİ ÇAYLAĞIN VE SÜPER EŞİTLİKÇİ TAKIMINLA İLGİLEN dostummm!!!
ha şu anda yorumlarda lewise sallayan biri yokki onla alıp weremedğimiz olsun önce o 2 şampiyonluk alıp alonsonun sewiyesine gelsinde sora burda tartışırız yine onun için alıp wericek durumu yok yanii:))

okudugunu anlamayan yada yanlıs anlayan arkadaslar lütfen yazdıklarımı tekrar okuyunuz. sonra yorum yapınız.benim sözüm levise degil f1 yöneticilerine. herhalde daha iyi okursanız daha iyi anlar ve daha iyi yorum yaparsınız. 1999 dan beri f1 takip ediyorum.duyrulur.bir önceki yorumumda f1 kac yılında takip ettigime dair puanlama sistemi ne zaman degisti diye bilen bir insan herhalde f1 uzun yıllardır takip ediyordur.

Hamiltonla alıp veremediklerinin ne olduğu gayet açık..hamiltona laf atanların kullancıkları klişe cümlelere,suçlamalara dikkat edersen, bunların nerdeyse tamamının,son bi iki senedir f 1 ile haşir neşir olmuş,f1 i Alonsodan ibaret sanan fanatikler..kendi takımlarına gol atan futbulcuları linç etmek isteyen futbol fanatikleri gibiler..peki bu nefretin sebebi ne? daha ilk senesinde, ve çocuk yaşta, gelip, İlah belledikleri Alonsolarının pabucunu dama atıyor..aynı araçla ona kafa tutup ondan daha başarılı oluyor..tüm f1 camiasının taktirini topluyor..tüm spotları üstüne çekiyor..adamlar alonsoyu ilah bellemişler bi kere,alonso geçilemez onlar için..birileri geçiyorsa,mutlaka hile yapmıştır,diye uyduruyorlar..saldırıyorlar,akla mantığa sığmayan şeyleri,yanlış olduğunu defalarca kanıtlamamıza rağmen,papağan gibi tekrarlayıp duruyorlar.

nedir şu hamiltonla alıp vermediğiniz ne zaman lewisle ilgili haber çıksa en çok yorum ona yazılmış oluyor.hepsi olumsuz yorumlar çoğuda çekememezlikten kaynaklanıyor.aşın artık bunları adam ilk yılında şampiyonayı sadece 1 puanla kaybetti 4 yarış 6 pole kazandı.artı yanında da felipe massa gibi sıradan bir takım arkadaşı değil iki dünya şampiyonu alonso vardı.buna rağmen hala eleştircek bişeyler buluyosunuz bravo size.süper bir adam çıkmış f1 in yeni kahramanı kariyerinin başlangıcına ve tamamına şahit olucaksınız işte keyfini çıkarın kendi takımınızda değil diye adamı bu kadar eleştirmeyin bence

bu admalar f1 bütcesini kısıyorlar.onumu kıssak bunumu kıssak diye düsünüyorlar.f1 bu mali durumdan kurtaracak bir kahmramana ihtiyacları var. levisi poh pohluyorlar. levis kahraman olursa izlenme rekorları kıracaklar tabi cepleri dolacak.f1 mosley kurtaramadı ama levis belki kurtacak.aynı zamanda akılli ol levis sana ihitiyacımız var diyorlar.ama bu paragöz adamların f1 fanları icin hic bir degeri ve önemi yok.Allah bilir levis kazanmaya baslayınca ya yeter artık fazla kazanma diyecekler schumiye yaptıkları gibi puanlama sistemini tekrar değiştiricekler.birinci ile ikinci arasındaki farkı belki bire düşürecekler.isleri gücleri reklam olsun cep dolsun..gerisi hikaye.oysa yapacakları tek şey var oda yarışları zevkli hale getirmek.f1'in kahramana ihtiyacı yok sadece yarısların zevkli hale getirilmesi ,gecisin artması yeterli.mesela eski pol pozisyonu sistemi ne kadar güzeldi.simdi polün son bes dakikasını seyretmek yetiyor ,gerisi hikaye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir