Kategoriler
Formula1

Bottas, Ferrari’nin Hızına Şaşırdı

Williams pilotu Valtteri Bottas, Ferrari’nin Malezya’daki performansı karşısında şaşırdığını ancak Çin yarışında onlara daha yakın olmayı beklediklerini söyledi.

Malezya’da Ferrari, Mercedes’i geride bırakıp yarışı kazanırken Williams pilotları Bottas ve Massa ancak 5 ve 6. olabilmişti.

Bottas “Onların performansı herkes için şaşırtıcı oldu. Motor ve aynı zamanda araç konusunda gerçekten büyük adım attılar.”

“Malezya’da lastik sıcaklıklarını kontrol edebilmeleri gerçekten iyiydi. O konuda oldukça özel iş çıkardılar ve uzun bölümde lastik performansını korudular.”

“Diğer takımlardan daha iyilerdi ve biz lastiklerde düşündüğümüzden fazla zorlandık. Özellikle yavaş virajlarda çekiş yavaş kaldı.”

“Bu sezon bazı yarışlarda onlardan daha iyi olmayı hedefliyoruz. Gelişimi sürdürürsek ne olacağını bilemezsiniz. Onlar da gelişimde zorlanırsa onları yakalayabiliriz. Bu yüzden işimizi yapmalıyız.”

“Şansghay pisti bizim için daha iyi olmalı ve burada Ferrari ve Mercedes’e daha yakın olmayı bekliyoruz.”

“Burada koşulların daha iyi olacağını düşünüyorum. Bunun dışında çalışmasını umduğumuz bazı güncellemeler olacak.”

“Ancak Malezya’yı unutamayız çünkü gelecekte de sıcak yarışlar olacak ve aynı sorunlarla sıkıntı yaşamak istemiyoruz.” dedi

“Bottas, Ferrari’nin Hızına Şaşırdı” için 6 yanıt

Bottas bu sezon bu açıklamaları fazlasıyla yapıyor.Şaşırıp duruyorlar takım halinde.Ben de bugün biraz sinirli modda yorum yapıyorum 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir