Kategoriler
Formula1

Briatore, Alonso’yla Dalga Geçen Alesi’ye Sert Çıktı

Flavio Briatore, Çin GP esnasında Fernando Alonso’yu espiri malzemesi yapan eski F1 pilotu Jean Alesi’ye sert çıktı.

Alesi, Alonso’nun Ferrari pilotları tarafından tur yediği anlarda “Alonso tekrar bayıldı.” diyerek espiri yapmış.

Bunun üzerine Briatore “5 senede Fernando şamoiyonayı 3 defa 2. sırada tamamladı ve bir defa başkasının hatası nedeniyle şampiyonluğu kaybetti. Alesi ise Ferrari için hiç bir sonuç alamadı.” şeklinde cevap verdi.

Eski F1 pilotlarından Emanuele Pirro ise RAI’ye yaptığı açıklamada Alonso’nun takımdan ayrılır ayılmaz Ferrari’nin yükselişe geçmesinin şans eseri olmadığını söyledi.

Pirro “Ferrari motor ve pilot konusunda iki mantıklı değişiklik yaptı.”

“Şimdi genç ve hırslı, her zaman gülen bir sürücü var ve o çok iyi sürüyor. Bahreyn sıcak olacak ve Ferrari yine çok iyi olacak.” dedi.

“Briatore, Alonso’yla Dalga Geçen Alesi’ye Sert Çıktı” için 11 yanıt

Alesi yanlış yapmış insan sağlığı söz konusu kendisi 2001 dede Raiyi biçip kalıcı hasar bıraktığında da birşey dememişti. Bu konular şakaya gelmez. Bayıldı ama geri döndü adam sonuçta. Yakışmadı Alesi.

Karakterini göstermiş sağlık şaka malzemesi yapılacak konu değildir.Diğer dingil kimse gece yarışı olduğundan bi haber laf olsun diye konuşmuş.

alesi ayıp etmiş. alonso sağa sola laf sokar ama sağlık üzerinden bir espri yaptığını görmedim. alesi yanlış yapmış, ayrıca briatore de haklı.

Alonso Ferrari’de elinden geleni yaptı.

2010’da takımın hatası, Renault’un F-Duct sisteminin mükemmel çalışması, Alonso’nun da temastan çekinip atak yapamamasından dolayı son yarışta şampiyonluğu gitti.

2011’de Red Bull ulaşılmaz bir noktadaydı ve yapabileceği birşey yoktu.

2012’de yine son yarışta kaybetti. McLaren ve Red Bull daha hızlıydı ama Alonso onların sorunlarını iyi değerlendirdi ve son yarışa kadar getirdiği şampiyonluğu. 2. olsa da Red Bull daha hızlıydı ve Vettel gerilere düşse de yükseldi ve şampiyon oldu son yarışta.

2013’te yine Red Bull özellikle 2.yarıdan itibaren başka bir dünyadaydı. Adamlar üst üste 9 yarış kazandı ve Alonso’nun yapabileceği bir şeyi yoktu.

2014’te de Mercedes başka bir dünyadaydı. Ferrari’nin hem aracı, hemde motoru iyi değildi ve Alonso’nun da yapabileceği birşeyi yoktu.

Ferrari isterse her sezon 2. olsun Alonso’nun istediği şampiyonluktu ve Ferrari bunu Alonso’ya veremedi. Alonso’da zaten Ferrari’de yeterince 2. oldum dedi. Bu yıl da kalsam 2. olacaktım diye ima etti ve şampiyonluk için risk almak gerektiğini söyledi.

Kısaca ben de Alonso’nun yerinde olsam risk alırdım.

Yalnız Bahreyn yarışı artık gece yarılı olarak koşuluyor. Pist ve hava sıcaklığı da gündüze göre daha düşük olacak. Emanuele Pirro bunu unutmuş olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir