Kategoriler
Formula1

Vettel: “Mercedes’le Galibiyet Mücadelesi Verebiliriz”

Sebastian Vettel, takımı Ferrari’nin Bahreyn’de Mercedes’e karşı galibiyet mücadelesi verebileceğini düşünüyor.

Vettel bugün yumuşak lastiklerle mükemmel bir tur atamadı ve günü takım arkadaşı Kimi Raikkonen’in arkasında 4. sırada tamamladı.

Vettel ” Büyük bir adım atacağımızı umuyorum. Bekleyip görmemiz lazım. Çok yakın görünüyor ancak Mercedes’in de büyük adım atacağını biliyoruz. En önemlisi araç içerisinde mutlu olmam ve onunla çalışabiliyor olmamız.”

“Son hızlı turum mükemmel değildi. Son viraja kadar belki iyiydi ancak yine de çok yakın görünüyor. Ancak Mercedes’in sıralamalarda motoru açtığını biliyoruz.”

“Onlar hala biraz öndeler. Onlara ne kadar yaklaşırsak o kadar iyi olur.”

“Galibiyet her zaman mümkündür. En önemlisi araç içerisinde iyi hissetmemiz ve çalışmak için iyi bir platforma sahip olmamız.”

“Gece sıkı çalışıp ilerleyeceğiz.”

“Sonunda koşullar ne olursa olsun hızlı olmalıyız. Çin çok serindi ancak bizim çok yavaş kaldığımızı düşünmüyorum.”

“Aynı zamanda Mercedes’in güçlü bir pakete sahip olduğunu anlamalıyız. Bu bir anda kaybolmaz. Bu hafta sonu bir adım daha yaklaşabilirsek bu büyük bir başarı olur.” dedi.

Perez’le olan teması için Vettel “Virajda biraz fazla derindeydim ve ön kanadım temas etti. Biraz pist üstü zamanı kaybetmemiz kötü oldu ancak yine de iyi bir gündü.”

“Fren sorunlarından endişe duymuyorum. Sorunu anlayıp çözmeliyiz. Büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sonuç olarak 3 yarışa çıktık ve sorunsuz bir sürü test yaptık.” dedi.

“Vettel: “Mercedes’le Galibiyet Mücadelesi Verebiliriz”” için 4 yanıt

Ben antrenmanları izledim Vettel hızlı turunda minimum 0.4 kaybetti son viraj çıkışında dışarı taşarak.yani derecesi Rosberg ile hemen hemen aynı gibi.

Yarın sizden en iyi sonucu bekliyorum ve Pazar için de zirve mücadelesi. Hadi bakalım bir kez daha şahlanan atı şaha kaldırın. Başarılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir