Kategoriler
Formula1

Vettel: “Ferrari F1’deki Son Takımım Olabilir”

Sebastian Vettel, Ferrari’nin Formula 1’deki son takımı olabileceğini söyledi.

Red Bull’da 4 şampiyonluk kazanan ve bu sene başında Ferrari’ye geçen Vettel, uzun süre kırmızı takımda kalıp emekli olabileceğini söyledi.

Ferrari’nin son takımı olma ihtimali için Vettel “Evet, kesinlikle olabilir. Şu anda o kadar uzun düşünmüyorum ancak ben bir seneden diğerine takım değiştirmeyi seven birisi değilim. Hayatımda asla öyle olmadım.”

“Daha sonraki hayatınızda da bir şeyler yapmalısınız ki sıkılmayasınız. O süreçte ne yapabilirsiniz? 30 senenizi emekli olarak geçiremezsiniz. Bu felaket olur.” dedi.

“Vettel: “Ferrari F1’deki Son Takımım Olabilir”” için 18 yanıt

Kimi Raikkonen 2007: Ferrari son takımım olacak.

Fernando Alonso 2007: McLaren son takımım olacak

Sebastian Vettel 2015: Ferrari son takımım olacak.

Kısaca bu lafları çok duyduk. Köprünün altından çok sular akar daha. 😉

ama Kimi Raikkonen sözünü tutttu tutmayanlar için konuş

O açıklamayı 2007’de yaptı. Ama 2010’da az daha McLaren’e geçiyordu. 2012 ve 2013’te de Lotus adına yarıştı. Kısaca doğru olacak demen yanlış. 2007’den bu yana Ferrari’de kalsaydı doğru olurdu.

Az daha derken Kimi’ye Mclaren küfür eder gibi 8 milyon gibi birşey teklif etmişti, oda bu teklifi tabiki reddetti.Belki de Kimi’nin Mclaren’e gıcıkligi buradan geliyor.

Olay 8 milyonu beğenmemesi değil, sözleşmesinde F1’de kalmazsa ekstra tazminat olarak 15 milyon alacağı yazıyordu. O da daha fazla kazanmayı tercih etti diyelim. 🙂

Sonuçta eğer 8 milyon kendisi için problem olsaydı gidip de Lotus’ta 5 milyon için yarışmazdı.

Klasik ferrari pilotu açıklaması oldu buda artık,her yeni gelenin ilk açıklaması böyle ama fos çıkıyo sonradan,yani bekleyelim görelim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir