Kategoriler
Formula1

Button, Puan Farkı Konusunda Rahat

Button, yarışta 8. olmasına rağmen bir sıra daha kazanacağını çünkü Rosberg’in ceza almasını beklediğini söyledi.

Button “Bugün puan kazanmam gerekiyordu ve bunu yaptım. Yarışın ardından sadece 1 puan alacağımı düşünmüyorum çünkü Rosberg en iyi sektör zamanını güvenlik aracı periyodunda elde etti.”

“Onun sektörü yeşildi ve Rubens’l birlikte bana göre 4 sn kazandı çünkü biz sınırlı hızda gidiyorduk ve direksiyondan bu uyarı veriliyordu. Bu yüzden tek puan alacağımı düşünmüyorum. Ceza alacağına eminim.”

“Bu yüzden 1 ya da 2 puan iyi ve Rubens’e sadece 1 puan kaybettim. Vettel’e biraz daha kaybettim ancak onun yarışı kazanmasını bekliyorduk, hafta sonu boyunca hızları iyiydi. Ne olursa olsun 1 ya da 2 puan kazanmak ve Rubens’in hemen arkasında bitirmek iyi.” dedi.

Button ayrıca yarış performansından oldukça mutlu olduğunu söyledi.

Button “Yarışta performansım oldukça iyiydi. Bundan mutluyum. Startta o kadar geride kalınca durum zorlaşıyor. Çok daha geç pite gireceklerin arkasında takıldım ancak sonunda biz stratejimizi çalıştırdık ve performansımdan memnunum.”

“Yarış performansım iyiydi ve şu anda hep bunu umuyorum. Önümdekilere göre çok fazla zaman kaybettik. Burada geçiş zor ve güvenlik aracı ile durum daha da karıştı. Araç içerisinde elimden gelenin en iyisini yaptım ve bugün araç oldukça iyi çalıştı ancak öndekiler kadar iyi değildi.” dedi.

“Button, Puan Farkı Konusunda Rahat” için 0 yanıt

button bugün iyiydi yarışdaki nadir ataklardan birisini yaptı ama hep ağır araçların arakasında kaldı sutilin kazası şansıydı ama button ne yapsın acemice bir ataktı rubense görede çok iyi sürdü önü açılır açılmaz hep iyi turlar attı.bence buttonın son yarışlardaki performans düşüklüğü kesinlikle şampiyonluğu koruma içgüdüsünden dolayı.

onlara orada çarpın kaza yapın diye button mı söyledi? button'ın sezonun iikinci yarısından beri bahsettiği aptalca riskler bunlar oluyor işte, sonuç ortada. emin değilsen atağa çıkmayacaksın. onların beceriksizliği buttonun şansı olmuyor bana göre

button bugün barrichelloya göre oldukça hızlıydı tek şanssızlığı çok geriden başlıyor oluşuydu. bana göre iyi bir performans gösterdi ve her hülakarda puan almayı başardı. diğerlerinin başarısızlıkları onu haksız kılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir