Kategoriler
Formula1 Manşet

McLaren’ın Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı!

McLaren İspanya GP’de yeni bir renk tasarımı ile yarışacağını açıklamış ve aracın renklerinin grafik gri olacağını duyurmuştu.

Beklentiler Honda ile olan ilk ortaklıklarında kullandıkları kırmızı beyaz renklere geçecekleri yönündeydi, ancak takım dediğini yaptı ve yeni renk düzenini yayınladı.

Tasarımda yıllardır kullandığı krom gri rengini rafa kaldıran takım kırmızı renkleri ise koruyarak farklı şekilde yerleştirmiş.

McLaren MP4-30’un yeni tasarımını nasıl buldunuz?

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

“McLaren’ın Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı!” için 84 yanıt

şu arkaya bak ya 0 beden manken gibi bunlar böyle makine mi olur yahu….

giydirmeye gelince çok giydirmeye gerek yok değişiklik iyidir ama bu kadar karalar bağlanacaksa lotustan ibret alınmalı…

Hala parlak, hala güzel.. Bu araç bir McLaren’dir, Honda değil; dolayısı ile ciddi bir renk değişikliği yapılamazdı -hele beyaz. Honda isminden hiç rahatsız değilim, aksine Senna çağrışımı da dahil olmak üzere daha bi’ yarışçı ruh kattığına inanıyorum; ama araç hala ve daha McLaren.. Benim için parlak renklerinden dolayı -canlı olarak görebildiğim- ilk İstanbul Park yarışından sonuncusuna kadar en etkileyici araç McLaren’di(yalan yok, Renault’nun efsanevi mavi-sarı tasarımı da çok tatlı idi, o kadar diyelim); parlaklık biraz soğuk ama teknoloji bağırıyor. Tabi bunun yanında hızlı bir araç beklentisi de yüksek oluyor ama olmayınca da tasarımla teselli buluruz 🙂

Milletimizin karakteristik özelliğidir. Yapılanı beğenmeme, daha iyisinin olabileceğini düşünme. Bu bakış açısı bizim toplumumuzun temel memnuniyetsizlik noktasının da kaynağı. Beklentilerimizin karşılanmadığı durumlara iyi de olsa çamur atmakta üzerimize yok. Beyaz bekliyorduk, kırmızının da hakim olduğu bir kombinasyon, ben dahil; ama bunu görünce de çok beğendim çünkü pistlerde çikolata gibi akan bir araç görmek iyi gelecek. Hoş bir tasarım. Performansımız noktasında yükselmeye devam edelim yeter, renk çok da önemli değil açıkçası. Ama bu kombinasyon gerçekten piste yakışacak.

Hayy ben… kimin eli deydiyse son anda, her şeyi alt üst etmiş sanki, “alın ahanda bu işte şaheser” diye espiri yapıyor gibi yaaaa… kim gülecek bilmiyom… Kanatlara ve yanlara beyaz katmadıktan sonra bişeye benzemez artık bu araç. Burnun üstündeki 2. kat kırmızı ne alakaysa iyice paçavraya döndürmüş tasarımı. Ben de kırmızı-beyaz renk kombinasyonu hayal edip duruyordum ulee.

valla güzelmiş 😀 bu

belki ana sponsor olur Gillette sinek gibi motor sesine sinekkaydı traşbıçağı konsepti 😀

İnşallah tulumlar da değişmiştir. Bu yıl ki tulumlar çok kötü görünüyor. Siyah-Kırmızı ağırlıklı bir tulum oldukça spektaküler görünecektir.

İnsanların beğenmemesinin ana nedeni kafalarındaki rengin olmaması herkes kırmızı ve beyaz gelecek diye kurdu ama olmayınca beğenmediler eski görünüm tepeden çok iyiydi ama yandan ve önden felaketti bu ise yandan iyi görünüyor keşke beklentilerini düşürüp bekleseydiniz bukadar büyük hayal kırılığı yaşamazdınız kırmızı beyazı gelecek sezonda görmeniz zor Ron Dennis koyu renkler seviyor kırmızı ve beyaza izin vermez. Ben beğendim.

aracın yavaş olmasının nedeni belli olmuyor mu aslında. bir mclaren modeli bu kadar çirkin olabildiğine göre arka planda marussia seviyesinde elemanlar kalmıştır. Dennis martin’i suçlayacağına kendisini kovmakla başlayabilir.

İçinde Button’ın kaskıyla fena durmayacaktır, Alonso’nun ki ise sırıtabilir, görmek lazım.

Şahsi fikrim açık renkli F1 araçlarının genelde TV’den daha hoş gözüktüğü ve gözü yormadığı, o yüzden bu koyu renkli değişim pek hoşuma gitti diyemem.

Logo ve o kırmızı logomsu şeylerin yerleşimine ise yorum bile yapmamak lazım, kötü yani. TV’den belki daha iyi gözükür. Mclaren sene başından beri taraftarlarını ve sevenlerini seri bir şekilde hayal kırıklığına uğratmakta, kombo yapıyorlar artık

Yorumlarda %98 memnuniyetsizlik söz konusu, haksız değiller.

Takım bu renk tasarımı konusunda adeta buhran geçiriyor. Sanki, tasarım furyasının içine açık denize atılmış bir yeni yetme tasarımcı adayının çalışmaları gibi.

Siyah hoştur, kırmızı gibi vurgulu bir renk ile çok iyi kombinasyonlar yaratılabilir. Siyah hakimiyeti ile saldırgan görünüme sahip bir araç ortaya çıkartıp, aracın agresif noktalarına serpiştirilecek kırmızı rengi ile fevkalade bir görünüm hayal ettim ayaküstü. İlk araçtaki kırmızı kullanımı daha iyiydi, bir bütünlüğü vardı.

O logoları gördükleri boşluklara koymaları nedir? Çok acemice geldi. Logosunu göz önüne sokmak isteyen, ticarileşmek isteyen mobilya şirketleri gibi. Sen McLaren’sin yahu.

Ayriyetten burunun göbek kısmındaki leke çok anlamsız. Logo desen değil, McLaren logosu o değil.

Sipepod üzerindeki lekelerde keza aynı.

Renk kombinasyonları ve araç üzerindeki grafik tasarımlar, aracı rezil de edebilir vezir de.

McLaren rezil etmiş.

Yapacağınız renk değişimine…. Bu ne la böyle? Şahtı şahbaz olmuş. Keşke turuncu yapsaydınız. Bir moka benzememiş.

Birde pist üzerinde görmek lazım tabii. Bazen beğenmediğimiz bir tasarım ya da renk, pist üzerinde çok daha güzel görünebiliyor.

Her şeyden önce şunu merak ediyorum, F1 2015 oyununda nasıl olacak aracın tasarımı? İlki mi yoksa bu tasarım mı olacak acaba? Çünkü trailerlarda öncekini gördük çoktan. Haziran’a da az kaldı.

Araca gelirsek en azından beyaz renk var artık araçta! Şakası bir yana en başından bu yana kırmızı beyaz araç görmek isteyen ben yine umduğumu bulamadım. Yani öyle olmadıktan sonra çok da fark etmeyecekti. Kırmızının artmasına ve yazılarda beyaz kullanılmasına sevindim yine de. Diğer araç da başta bir garip gelmişti fakat sonra yarışlarda gördükçe hoşuma gitmişti, bunda da öyle bir şey olacak büyük ihtimalle. Pistte görmeyi ve gözümün alışmasını bekleyeceğim, o sebeple karşılaştırma yapmayacağım eski tasarımla şimdiden.

Yorumlara baktimda, aracin tasarimindan kimse memnun degil. Ben bir tek sidepod’lar uzerinde ki çift McLaren amblemi kotu buldum. Onun disinda arac benim gozume gayet hos gorundu. Belki de siyahin bu tonunu sevdigim icin arac bana hos gorundu.

20 yıllık tasarımı hiç ettiler resmen. bu ne yahu?

hrt denmiş de, hrtler bundan güzeldi.

zaten mclaren kendi logosuyla kafayı bozmuş durumda. yol araçlarının farlarını, tasarımlarını benzettikten sonra şimdi sıra f1 aracının her yerine kondurmaya gelmiş.

burnun ortasına bir çengel daha kondurmak kimin aklına geldiyse büyük insanmış.

tek kelimeyle berbat olmuş… bu adamlar bu kadar para kazanıp nasıl bu kadar berbat iş yapabiliyorlar anlam mümkün değil… arkadaş hiç mi göz zevkiniz yok ?

Kameralara göre tasarlanmış renkler yarışda daha güzel gelcek gözünüze , baktığımızda tv ekranlarına daha net algılanabilmesi için kırmızı renkler yoğun şekilde ve akıcı bir etkiyle tasarlanmış. Renk ise gece yarışlarında daha bi havalı gözükmesi için gibi geldi

Yandan eski Saubere, onden Forceİye, üstten iç içe geçmiş iki şasi gibi, arka kanat harıc Mclaren ruhuna benzeyen hıcbırsey goremedım veya hıssedemedım :S

arkadaşlar rtl kanalını nasıl izliyorsunuz, kanal şifreli mi tv nin üzerindeki HD uydu alıcısından görüntü alabilirmiyım, bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

Teledünya var bizde 79. Kanaldan şifresiz bir şekilde yayınlıyor F1 yarışlarını ancak çok reklam veriyor. Bir yarışta 3-4 reklam veriyor en az. 1 reklamda yarışta birkaç tur götürüyor. yani 60 turluk yarışın 10 turu reklama gidiyor 😀 Eee onlarda izleyen çok olunca reklamda çok oluyor .

Siyah rengi severim ama ön tarafta üstteki kalın kırmızı çizgi bana göre çok gereksiz olmuş. Onu kaldırsalar arabanın çehresi değişir. Aynaların kırmızı renkten siyah renge dönmesi yeni renk düzeninde en olumlu değişiklik olmuş.

ön burun çok uzun o kırmızı şeritten sonra çok uzun kalmış. ön burun kısaltılsa ve sidepod lara kırmızılı bir sponsor gelse güzel durabilir. önceki tasarımından daha çok beğendim ben açıkçası.

bi açamadılar şu arabanın rengini içim karardı yemin ediyorum.88 yılına dem vuruyorlar ama araba o yılları anmaktan çok uzak

Sanırım McLaren aracın renk kombinasyonunu çizen tasarımcıyı bu sene işten çıkartmış.
Renklere birşey demiyorum sevdiğim renkler sonuçta ama Siyah-Kırmızıyı çok daha güzel kombine edebilirlerdi.

Sezon başındaki tasarım çok kötüydü. Bu ise ona rahmet okutacak düzeyde.

Sezon başındaki tasarım güneş ışığında daha iyiydi. Bunu göreceğiz.

Sidepod’ların üstündeki klasik çift McLaren amblemlerine ne olmuş? Sanki sıcaktan eriyip şekil değiştirmişler.

Güzel tarafı yok mu? Var tabi. Birincisi burundan başlayıp arkaya doğru uzanan kırmızıların incelip aynalardan ayrılması olmuş ki zaten bunun böyle olması gerektiğini araç tanıtıldığında söylemiştik. İkincisi arka kanattaki McLaren yazısı kanadı daha dolu göstermiş, bunun da böyle olması gerektiğini araç tanıtıldığında söylemiştik. Diğeri de airbox’tan egzoza kadar uzanan motor kapağının tepesindeki kırmızı çizgi.

Ben olsam sidepod’lara McLaren, arka kanada da Honda yazardım.

Çok ta fena değil önceki halinden daha iyi ama Mp4/13 4/14 4/20 4/4 4/5 gibi sanat eserleriyle kıyaslayınca tabiki çok üst düzey bir tasarım sayılmaz. Ancak mevcut kurallr ile göze hoş gelecek bir şasi tekniği pek mümkün olmadığı için araca ne giydirseniz boş. Bir Galatasaraylı olmama rağmen sauber bu yılın en güzel aracı bana kalırsa, sade bir şasi ve farklı bir renk kombinasyonu. Diğerleri ümitsiz vaka.

numaranın altındaki kırmızı bölüm bozuyor bence kırmızı olmadan siyahla beyazı kullansalarmış arada bazı bölümlere abartmadan kırmızı kullanarak çok daha güzel olabilirmiş şu durumda eskisi daha güzel duruyor ..

Çok koyu olmuş,kırmızılar güzel duruyor. Çokta hoşuma gitmedi açıkçası,güneşte daha iyi duruyor olabilir.

Bir f1 aracını en dolu gosteren sidepodların doluluğudur. Buralara sponsor veya grafik öğeler koysalarmış süper olurmuş. Her zaman Jordan EJ10’u tek geçerim.

O öndeki berbat tasarım çizgisi hariç güzel olmuş eskisine nazaran. Her şeyi beceren firma ulan şu renk tasarımını nasıl beceremez büyük ustalık vallahi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir