Kategoriler
Formula1

Raikkonen Red Bull'a?

Şu anda pilot piyasasının en önde gelen isimleri Kimi Raikkonen ve Robert Kubica.

Kubica’nın Renault ile anlaşmayı imzaladığı ve gün içerisinde bunu açıklaması tahmin ediliyor.

Son iddia ise Kimi Raikkonen’in menajerinin, sadece Mclaren ve Toyota ile görüşmeleri sürdürmediği, Red Bull’a da yakın olduğu yönünde.

Raikkonen’in menajeri Steve Robertson “Herkesin boş koltuğu olmadığını düşündüğü takımlarla da görüşüyoruz.” dedi.

Red Bull’un gelecek sene Vettel ve Webber ile anlaşması devam ediyor ancak söylentiler, Red Bull’un Raikkonen için Webber’i takımdan düşürebileceği yönünde.

Bunun dışında Renault’ta Romain Gorsjean’ın da koltuğunun sallantıda olduğu tahmin ediliyor. Söylentiler, Kubica ile birlikte BMW Sauber’deki takım arkadaşı Nick Heidfeld’in de Renault’ya geçebileceği yönünde. Ancak Renault’nun 2. pilotunu doğrulamak için gelecek senenin başını bekleyebileceği söyleniyor ve Timo Glock’la Adrian Sutil’in de Renault ile görüşmeler sürdürdüğü tahmin ediliyor.

“Raikkonen Red Bull'a?” için 0 yanıt

mclaren varken, redbulla gideceğini zannetmem, sadece mclaren ile anlaşma olmaması durumunda bir seçenek olarak düşünmüş olabilirler.

eğer Kimi Mclaren'la anlaştıysa Mclaren yöneticileri yeni pilotları hakkında çıkan haberlere dayanamayıp Heikki'nin moralini düşünmeyip açıklıcaklar 😀

McLaren olmazsa en iyi seçenek bence red bull olur. ama bu sene zaman zaman yaşadıkları dayanıklılık sorunları soru işareti.. kiminin şanssızlığı malum.

RedBull olsa bayram ederim ama yine de takımın tecrübesi az diye korkmuyor değilim; olsun tabi RedBull olsun, kesinlikle çok hızlı olacaklar. Ama yani kılçıksız değiller McLaren gibi tabi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir