Kategoriler
Formula1

Hamilton Olaylar Hakkında İlk Kez Konuştu

Lewis Hamilton Barcelona testlerinde yaşananlar hakkında ilk kez konuştu. Hamilton testler sırasında her garajdan çıkışında küfürlere maruz kalmış ve İngiliz pilot için ırkçı protestolar yapılmıştı.

Hamilton konu hakkında "Gerçekten üzüldüm çünkü bu ülkeyi seviyorum, özellikle Barcelona şehrini. Aynı zamanda Katalunya pisti benim 3 favori pistimden birisi. "

"Yaşananların hoş olmamasına rağmen İspanya’daki insanlar bana karşı hep sıcak oldu. Ancak bu tür şeyler toplumdaki sıcaklığı takdir etmeniz gerektiğini öğretiyor. Onlar sürekli sizlerle olmak istiyor ve bu tür şeyler olmadan onların ne kadar önemli olduğunu anlayamıyorsunuz."

"İspanyol taraftarların beni anlamalarını umuyorum."

"Yaptığım tek şey şampiyon olmaya çalışmam ve kendimi buna adamamdı, hiç bir zaman kasıtlı şekilde Fernando’yu engellemedim ancak mücadele çok sıkıydı ve benim İspanya’daki imajım ağır şekilde yara aldı."

"Mclaren yıllardan beri İspanya yarışlarına katılıyor ve testler yapıyor, takım içerisindeki herkes İspanya’ya ve İspanyol taraftarlara büyük saygı duyuyor." dedi.

Bu arada İngiltere Spor Bakanı Gerry Sutcliffe aynı şeylerin tekrarlanmamasının garanti altına alınması için FIA’ya yazacağını söyledi.

Sutcliffe "Bu resimleri görünce şok oldum. Nasıl olurda böyle giyinmiş taraftarlar piste alınır?"

"Irkçılığa toleranslı yaklaşılmamalı ve bir İngiliz sporcu İspanya’da ilk defa bu şekilde saldırıya maruz kalmıyor." dedi.

“Hamilton Olaylar Hakkında İlk Kez Konuştu” için 0 yanıt

olayın teknik boyutunuda ben anlatayım sisa'ya. öneriniz gercekten güzel ancak şöyle birşey var. genel olarak dediğiniz şekilde sonuc tablosu yarışlarda veriliyor. bunun nedeni ise bu sonucların resmi sonuçlar olması ve f1.com ve fia.com sitesinde resmi olarak yer alması. onlar her şeyi ayrıntılı olarak görebildikleri için yayınlayabiliyorlar. ancak testlerde takımlar sadece tur zamanlarını ve tur zamanlarını açığa çıkarıyor sadece ve bizde doğal olarak bu kadarını verebiliyoruz. ancak yinede bazen yabacı forumdaki arkadaşlarımız sayesinde çeşitli ve gerçekten değerli dökümanlara da ulaşabiliyoruz. bu tür dökümanları (mesela geçtiğimiz gün testlerde pilotların ard arda attığı turları haberin ekinde vermiştik) ise hazırlayan arkadaşlar testleri yerinde takip ediyorlar ve uzun uğraşlar sonucunda internette yayınlanabilir hale getiriyorlar. emin olunki öyle dökümanlar bulduğumuzda sizlerle paylaşıyoruz. umarım yeteri kadar açıklayıcı olabilmişimdir.

Teşekkürler.

keşke herkes senin gibi verilen emeğin değerini bilse… tek amacımız F1 ile ilgili herşeyi sizlere en hızlı şekilde sunmak ve bunu yaparken elbette bazı aksaklıklar olacaktır. teşekkürler sisa

adindar özrünüz kabul edillmedi.Sebebi de özür dilemesi gereken siz değilsiniz!Esas bu kalitede bir türkçe f1 sitesinden bihaber olan hazırcılardır.Umarım dahada iyi olacaksınız benim bu konudaki önerim antrenman yada sıralamalardaki veya her ikiside olur sektör zamanları ve bir iki ayrıntıyıda katarak sunmak.Çok şey istemedik kanımca!

onu biliyorum kardeşim o yüzden dün siteye ulaşamıyorduk bugün herşey normal gözüküyor haberler haricinde…

siteye haber akışı yavaşladımı ne adminler tatildemisiniz anlamadım….dün site yoktu önceki günkü haberler hala duruyor ve güncelleme yapılmıyor…

arkadaşlar öncelikle şunu belirtmeliyim ki Alonso taraftarı değil aksine Hamilton taraftarıym.sadece geçen seneden bu yana Hamilton'ın sürekli yaşadıkları olayları sıcak tutmasının sonucunda insanların tepkilerine maruz kalmasından bahsediyorum.Tabiki de bu boyuta gelmesi gerekmezdi İspanyollar hem kendilerini hem de kahramanlarını! zor duruma soktu.sadece aptallık ancak Hamilton biraz susup pistlerde cevap vermeli artık.şahsen onun daha fazla kendine zarar verdirmesini değil podyum tepesinde görmek isterim.

alonso taraftarı yine kendini gosteriyor hem ispanyada hem burda..kardesim kınamanız gerekirken onlar bizim taraftarımız olamaz demeniz gerekirken hakkettin lewis konusmasaydın gibi kelimeler cıkıyor alonso taraftarlarından..gercekten sizin akıl saglıgınızdan suphem var..ispanyadaki geri kafalı adamlardan hicbir farkınız kalmadı gozumde..yazık turk milleti arasında da boyle kisiler varmıs demek..bunu bana gosterdiginiz icin sagolun..

daha önce de belirttiğim gibi avrupalıyız öyleyiz böyleyiz demeden önce insanların renk ve inançlarının alay konusu edilmemesi gerektiğini ve bunun ne kdr çirkin bir davranış olduğunu öğrenmesi lazım insanların ikinci olarak bir alo fanı olarak gerçekten şoktayım çünkü bnm bildiğim alo böyle bir durum karşısında hemen tepkisini gösterirdi ama henüz böle bişi göremedik ayrıca driver arkadaşım genelleme yaparak alo fanlarını bu şekilde lanse etmene gerek yok…

Yapılanlar hiçhoş değil ama hamiltonunda konuşmalarında biraz daha dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum kendine kimi yi örnek alsın

len mp4 23 yine bilmeden konuşuyon ha!O söylemedimi "yok efendim f1 de nasıl davranılmayacağını fernandodan öğrendim" diye.kara çocuk ağzını kese kağıdı gibi büzerler ,sen kaşındın hamildonlevisi seni

bu kadar elit bir sporda bile insanoğlu yine insan işte. resmen çiğlik. sen maymunsun ne demek goril pankartları falan. pess valla. alonso sanmam o duyarlılığı göstersin. gerçek bir şampiyon senna gibi olur, shumi gibi olur. bunlar dünkü bebe

alonsonun hayranlarıda kendi gibi problemli. sorun ne olursa olsun ırkçılık yapılamaz. yapan kendini aşağılar zaten. çok aşağılık bir hareket alonso hamilton'ı geçemedi diye. geçseydi kardeşim geçemedin ağlama bari, hayranlarında ağlamasın. çok kalitesiz bir durum

yani bir sürücü nasıl bu duruma düşer. ben hani takımda 1 numaraydım. bu adam beni geçiyor. biri bunu durdursun. hani hep ben öncelikli olacaktım. hep ben önde olacaktım. neden engel olmuyorsunuz ona. sonra da takımla anlaşamadım ayrılıyorum. böyle bir eşitsizlik olabilir mi. hızlı olan önde olur. bu kadar ağlak bir duruma düşmemeliydi bir dünya şampiyonu. bence alonso artık bir daha olmamalı. bir şampiyona yakışacak ruha sahip değil.
Bir şampiyon takımına beni 1 yaptırın diye ağlamamalıydı hiçbir zaman. Yazık

Pardon f1 ! kimi kışkırtmış Hamilton bir açıklarmısın.Bence söylediklerinde haklı.Sen ne bekliyordun.Alonso' ya buyur demesini mi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir