Kategoriler
Formula1

Senna: "Gelecek Sene F1'deyim"

Geçen senenin G2 şampiyonluk adayı, eski Honda takımı ile anlaşma yapmaya çok yakındı ama sonunda Brackley kökenli takım Button ve Barrichello ile devam etme kararı aldı.

Ayrton’un yeğeni olan Bruno Senna, bu sezonu Lemans’da yarışarak geçirdi ve 2010 için bir F1 anlaşması üzerinde durdu.

Gelecek sene F1’de olma şansı hakkında konuşan Senna: “Oldukça yüksek, %90. Bu konuda mutluyum. Çok zor bir sene oldu. Bazen kendimi F1’in çok uzağında hissettim ama başarmak için yavaş yavaş çalışıyorduk”

“Açıkçası senenin başı çok çetindi. Çünkü insanlar sadece difüzörler ve kurallarla ilgili konuşuyordu. Bu yüzden takımlarla iyi bir anlaşma elde etmek gerçekten zordu. Çünkü pilotlardan çok, diğer konularda endişe edecekleri şeyler vardı”

“Ama nihayetindetemasa geçersiniz, gerçek seçeneklerin neler olduğunu görürsünüz ve bu seçeneklere yoğunlaşırsınız. İşte burada, anlaşmaya oldukça yakındayız”

“Oldukça iyi görünüyor. Önümüzde bazı iyi teklifler var ve gerçekten ihtiyacımız olan da bu. Bana göre Formula 1, zor bir zamanda; pazarda bir çok pilot var ve bu da işleri, Formula 1’in dışındaki pilotlar için zorlaştırıyor. Ama yeni takımlarla birlikte daha fazla yer oluştu.”

Ne zaman bir şeyleri açıklamayı umduğu sorulduğunda Senna: “Interlagos’ta olmasını gerçekten umuyorum”

Senna ayrıca geçen sene anlaşmaya yakınlaşmanın çok zor olduğunu kabul etti.

Senna: “Koltuk bulamamak sinir bozucuydu, özellikle de buna çok yaklaşmışken. Ama bu bir motor yarışı, zor zamanlarla nasıl başa çıkacağını öğrenmek zorundasın ve kariyerinde bunlardan pek çok var”

“Önüme baktım ve 2010 için bir başka anlaşma için çalışıyorum. Şu anda yaptığımız da oç”

Senna ayrıca Formula 1’e giriş yapacak takımlardan ikisi ile görüşme halinde olduğunu açıkladı ama tecrübesi olan bir takımda olmayı tercih edeceğini ekledi; Force India’nın da seçenekler arasında olduğunu belirtti.

Senna: “Düşündüğüm yeni takımlardan Campos ve Virgin (Manor) listenin başında. Bu yüzden onlarla görüşüyoruz ama bir şey söylemek için henüz erken”

“Eğer teklif uygun olursa hali hazırda sporun içinde olan bir takımı tercih ederim. Daha az riski olan bir seçenek. Formula 1’e yeni giren takımda bir çok değişkenler var ama her halükârda takımın iyi bir iş çıkaracağına ve gelecek sene potansiyelimi gösterebileceğime güvenmeliyim”

“Onlarla (Force India) da görüşüyoruz. Ama bekleyip göreceğiz.”

“Senna: "Gelecek Sene F1'deyim"” için 0 yanıt

son bir haftadır Rossi'nin Ferrari de yarışacağı ile ilgili haber çıkmadı. çerez diye bu haberleri veriyorlar.

illede rossi ferrari de yarışabilir haberi isterim. alıştım artık okumazsam rahatsız hissediyorum kendimi. hep kontrol ediyorum ha çıktı çıkacak diye haberi.

Ferrari taraftarı sinirlenmesin. latife maksatlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir