Kategoriler
Formula1

Brezilya GP Öncesi McLaren

Lewis Hamilton: “Bu seneki Brezilya GP’yi dört gözle bekliyorum. Sao Paulo’ya ilk defa şampiyonluk mücadelesinde olmadan gidiyorum. Aslında şehirle biraz daha ilgilenmek, rahatlamak ve dünyanın en harika yarış pistlerinden birinde sürme tecrübesinin keyfini çıkarmak için sabırsızlanıyorum.”

“En önemli gördüklerim, sağa kıvrılan ve seni arka düzlüğe götüren uzun sola dönüş İlk Viraj; vücudunun araç içinde sıkıştığı hızlı sağa dönüş; tepeye doğru hızlandığın, tribünlerdeki davulların ve Brezişlyalı kalabalığın sesini bile duyabildiğin ana düzlük.”

“Interlagos’ta yarışmanın en harika tarafların biri o kalabalık. Harika bir atmosfer var. Taraftarlar büyük bir enerjiye sahip. Siz çalışıyorken parti gibi ve herkesin mutlu olduğunu görmek harika.”

Heikki Kovalainen: “Interlagos pisti, pilotlar için zor olanlardan biri. Çünkü saat yönü tersine, bu da sezon boyunca saat yönünde yarıştıktan sonra koyun kaslarınıza oldukça yük bindiriyor. Ama piste çıktığınızda bunu çabucak unutuyorsunuz. İnanılmaz bir yarış pisti, gerçekten zorlayıcı. Ama doğru bir tur attığınızda çok tatmin edici.”

“Interlagos, geleneksel olarak üstün olduğumuz bir pist değil ama bu yarışta geçen sene bizi etkileyen bir kaç sorunu çözdüğümüzü hissediyoruz ve KERS’i kullanmak, özellikle de son virajın uzun tepesine çıkarken hem sıralamada hem de yarışta iyi bir fayda sağlamalı”

Martin Whitmarsh: “Takımımızdaki kimse 2008 Brezilya GP’nin çarpıcı son turunu asla unutmayacaktır. Bizimle sonsuza dek yaşacak anlılardır. Şüphesiz son iki şampiyonanın belirleyici anları Breziya’da oldu ve sonuç olarak yarış, ender bir renkliliğe kavuştu ve bizim için yoğun bir durum haline geldi.”

“Sadece en iyi sonucu alma amacıyla bu sene Sao Puolo’ya gitmek, ilave bir şeyleri göz önünde bulundurmadan yarış hafta sonuna hamle yapmamıza izin verecek ve bu mücadeleyi dört gözle bekliyoruz.”

Norbert Haug: “Lewis, bir hafta ara ile yapılan Singapur ve Japonya’daki son iki yarışın en başarılı pilotu. Bu 8 gün süresince Vodafone McLaren Mercedes, diğer bütün takımlardan fazla puan aldı. Bu eğilim, Lewis’in Macaristan’da 2009’un ilk galibiyetini almasından bu yana son 6 yarışta devam etti.”

“Sezona az puanlar alarak başladık, bu yüzden Temmuz ortalarındaki Nurburgring yarışdan itibaren yukarı yöndeki eğiilimimizden memnunuz. Bu eğilimi, son 6 yarışta Lewis’in iki galibiyetine ilave olarak iki podyumu ile devam ettirmeye çalıştık. Bu başarı, bu süreçte hiç bir pilot tarafından gerçekleştirilemedi.”

“Sezonun ikinci yarısının son 6 yarışında Lewis, şampiyonluk adayı Jenson Button’u 4 defa, Rubens Barrichello ve Sebastian Vettel’i 3’er defa geride bıraktı ve her 3 aday da Lewis’den az puan aldılar. Lewis 34 puan alırken Rubens 27, Sebastian 22 ve zirvedeki Button, Leiws’in ancak yarısı kadar 17 puan aldı.”

“Dünya şampiyonası mücadelesi açık ve heyecan verici. Kendi tecrübelerimden biliyorum ki Vettel’in Button karşısındaki 16 puan dezavantahı henüz bir şeyleri garanti altına almıyor. Takımlar şampiyonası için ise Brawn GP, yarım puanlık bir kayıpla zaten bu işi bitirmiş gibi.”

“Brezilya GP Öncesi McLaren” için 0 yanıt

Haug çok doğru söylüyor.Lewis kesinlikle herkesden iyi.Nürburgdan itibaren gelişen araçla birlikte 2 galibiyet ve 2 podyum aldı.italyada kaçan 3.lüğüde hesaba katarsak Lewis müthiş grafik yakaladı.Brezilyada bir kez şampiyonlugu kaybetti bir kez de kazandı.Bakalım neler olacak gümüşleri en önde görmek istiyorum.

Lewis çok güzel söylemiş masal gibi anlatmış yaw. Sözleri çok hoşuma gitti benim nedense.
Evet sadece siz değil şampiyonun belirlendiği o son turu hiç kimse unutamayacak.
Koyun kaslarına da çok güldüm 😀 Tebrikler. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir