Kategoriler
Formula1

Ecclestone Donington Konusunda İyimser Değil

Donington’a Ecclestone tarafından bu haftanın sonuna kadar pistte gerekli düzenlemeleri yapacak mali desteğe sahip oldukları konusunda kanıtlama şansı için süre verilmişti.

Ancak Ecclestone yaptığı açıklamalarda Donington’ın şansı konusunda kötümser olduğunu belirtti.

“Bu iyi değil, değil mi? Eğer yeterli paraları varsa bile nasıl zamanında yetişeceklerini anlayamıyorum. Bu gerçekten hayal kırıklığı çünkü bunun gerçekten olabileceğini düşünmüştük.”

“Bize gelip paraları olduğunu söyleyebilirler ama şu noktada pistin zamanında hazır olmasının yolu yok. Sanırım yeniden plan yapmaya başlamak zorunda kalacağız.”

Donington’ın, Britanya Grand Prix’si için 17 yıllık anlaşması vardı ancak pist üzerinde gerekli olan düzenlemelerin yapılması gerekiyordu. Çalışmalar 2009 yılının başlarında başladı ancak finansal nedenlerle planlar ertelenmek zorunda kalındı.

Ecclestone da yeniden Donington’ın zamanında hazır olmaması durumunda alternatifin Silverstone olduğunu belirtti.

“Ecclestone Donington Konusunda İyimser Değil” için 0 yanıt

Peki bizim pist hakkında ne düşünüyor

——————
f1 racing/ekim
Soru: Silverstone ve Spa'daki gibi F1 tutkunlarının pistleri doldurduğu, atmosferi güzel yarışlar yapmak mı? Yoksa Türkiye ve Bahreyn gibi boş tribünlerle dolu yarışlar yapmak mı daha önemli?

Cevap: Evet, sizinle %100 aynı fikirdeyim. Yüzde yüz katılıyorum. Türkiye ile ilgileniyoruz. Yarış yeterince tanıtılmıyor mu yoksa motor sporları Türk insanını yeterince heyecanlandırmıyor mu bilmiyorum. Gerçekten bilmiyorum. Türkiye konusunda endişeliyim.
——————–

En azından bizden ümidi kesmemiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir