Kategoriler
Formula1

Monako Yarışının Erkene Alınması Takvim Sorununu Çözüyor

Geçici olarak 23 Mayıs olarak açıklanan tarihin değişiminin henüz Bernie Ecclestone veya FIA tarafından doğrulanmamasına rağmen Automobile Club de Monaco, 2010 etkinliğinin 16 Mayıs’ta yapılacağını açıkladı.

Bu değişim ile takımlar, 30 Mayıs’ta ülkemizde yapılacak Türkiye GP için iyi bir şekilde hazırlanma şansı yakalayacak.

Ayrıca haberlere göre Formula 1’in gelecek sene Kanada’ya dönüş yapacağını da neredeyse doğrular nitelikte.

Monako-Türkiye zamanlama sıkıntısına bir başka muhtemel çözüm, Eccletone’nin Montreal yarış organizatörleriyle konuşmaları amacına ulaşamasaydı ülkemizdeki yarışın 1 hafta ertelenmesi üzerineydi.

Monako yarışının bir hafta erkene alınması gösteriyor ki Türkiye tarihinin değişmesi gerçekleştirilemedi, çünkü Kanada’nın 13 Haziran yarış tarihi artık değiştirilmiyor.

Monako GP geleneksel olarak Pazar günü, Ascension Day (İsa’nın cennete yükseldiği gün) haftasından sonra yapılıyor. 2010’da Ascension Günü 13 Mayıs’ta. Bu da yarıştan önceki Perşembe günü yerel mağazaların kapalı olacağı anlamına geliyor.

“Monako Yarışının Erkene Alınması Takvim Sorununu Çözüyor” için 0 yanıt

umarım Raikkonen şampiyonluk için mücadele ediceği bi takıma gider çünkü seneye bende gitmeyi çok istiyorum Raikkonen olmazsada giderim belki ama o olursa daha zevkle izlerim

Sabiha Meriç arkadaşım sana katılıyorum bu yarışı elimizde tutmamız lazım!

bu sene öss olduğu halde gittim ve 7 haziran pazar günü hayatımın en güzel günlerinden biriydi önümüzdeki sene de gidicem. bu yarışı elimizde tutmamız lazım =/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir