Kategoriler
Formula1

Vettel, Şampiyonluk İçin Akıl Oyunları Oynamıyor

Sezonun son 2 yarışına girerken Button’ın en yakın rakiplerine karşı klasmanda büyük avantajı var ancak Barrichello ve özellikle Red Bull sürücüsü Sebastian Vettel, 16 puanlık farka rağmen henüz pes etmiş değil.

Red Bull takım patronu Christian Horner, bir süreden beri Button üzerine oynamayı sürdürüyor ve son olarak Horner, Button’ın önemli bir penaltı vuruşunu gole çeviremeyebileceğini ve Button’ın kaybedeceğini söyledi.

Ancka Vettel kendi sürüşüne odaklandığını söyledi. Vettel “Ben bu tür şeylerle gerçeklerden uzaklaşmayacağım. Diğerlerinin yapacakları benim elimde değil.”

“Benim kaybedebilecek bir şeyim yok ve gerçekten atak yarışabilirim. Jenson biraz zayıfladı ve belki bu bizim şansımıza olur.” dedi.

Horner ayrıca Red Bull’un Abu Dhabi’de bile yeni parçalara sahip olacağını, Mark Webber’in Suzuka’da Interlagos tarzı ön kanadı test ettiğini söyledi.

“Vettel, Şampiyonluk İçin Akıl Oyunları Oynamıyor” için 0 yanıt

2007 ve 2008 sonuclarina, istatistiklerine bakarsak, genel olarak vettel'in burada iyi bir karnesi var. 2007de puan alamamis belki ama, baya sira almis yaris icinde ve startta… bir de yagmur yagarsa, baya isine yarar. onun disinda dedigi gibi, gerisi onun elinde degil.

"Diğerlerinin yapacakları benim elimde değil."
ne güzel söylemiş Vettel.şampiyonluk yarışında artık herkes kendi elinden geleni yapıcak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir