Kategoriler
Formula1

Bottas: C Planı Neredeyse Patlayacaktı

Valtteri Bottas Kimi Raikkonen’in Ferrari’sini arkasında tutabilmesinin sağlayan riskli stratejinin neredeyse patlayacağını söyledi.

Raikkonen eski set orta hamurlarla sert lastiğe sahip Bottas’a yaklaşıyordu ve son turlarda geçiş için bir deneme yapabilmekten uzak kaldı. Bottas lastiklerinin bitmek üzere olduğunu itiraf etti.

“Bence strateji ekibi iyi bir iş çıkardı, stratejiyi değiştirdik. Hedefimiz üç pit stoptu, ancak lastiklerin dayandığını ve ikinci sürüşte hızımızın Kimi’den çok farklı olmadığını görünce devam etmeye karar verdik. Sonunda bu doğru çıktı ve işi bitirdik, ancak neredeyse işe yaramayacaktı.”

“Bu bana Bahreyn’de Seb’le yaşadıklarımızı hatırlattı. Benzer bir durumdu, ancak Raikkonen’in yapabileceği hiçbir şey yoktu. Ön ve arka düzlüklerde hızlı olmaya odaklanıyordum, tur zamanı olarak geride kalsanız bile bazı yerlerde savunma yapabiliyor olmanız işi değiştiriyor.”

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir