Kategoriler
Formula1

Barrichello "Geçen Sene Bu Zamanlar Şu Ana Göre Daha Zordu"

Geçtiğimiz sene Honda takımı, Barrichello’nun yerine genç sürücüleri düşünüyordu ve takımın Brawn GP tarafından alınması ile Barrichello kendisine bir koltuk buldu.

Şu anda ise Barrichello’nun adı yoğun bir şekilde Williams ile anılıyor.

Barrichello “Geçen sene işsiz olacağımı bildiğim bu dönemler beni işten alıkoyuyordu çünkü geri dönebileceğimi bilmeden yarışmak zordu.”

“Bu yüzden takımlarla konuşmak ve gelecek sene rekabetçi bir araçta olmak dileklerim arasında. Bu sene odaklanmam daha uzun sürdü ve Silverstone’dan sonra işlerin bir anda benim lehime dönmesinden ve Button’ki gibi iyi çalışan aracımdan maksimum hızı çıkarmaktan gurur duyuyorum.”

“Ben iyiyim. İşimden uzaklaşma yok. Geçen sene son yarışıp olup olmayacağını düşündüğüm için durum zordu. Bilmiyordum ancak işler göründüğünden daha zordu.” dedi.

Barrichello ayrıca Brezilya’da kendisi için baskı değil, iyi şeyler olacağını söyledi.

Barrichello “Burada olmak harika, ben bu sene çoktan kazandım çünkü bana bu aracı veren, galibiyetleri kazandıran ve kazanma şansı verecek olan kişilere teşekkür ediyorum.”

“Umarım aracın performansı istediğim seviyede olur. Sezonun ikinci yarısında Red Bull’larla zorlandık ve diğerleri oldukça hızlandılar. Umarım burada galibiyet mücadelesi verebilirim çünkü buna çok ihtiyacım var ve bunu felaket bir şekilde istiyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir