Kategoriler
Formula1

Alonso, Massa'nın Açıklamaları Karşısında Sakin

Massa’nın kendisine psikolojik baskı yapıp yapmadığının sorulması üzerine Alonso “Hayır, öyle düşünmüyorum.”

“Öncelikle ben bunun doğru olup olmadığını bilmiyorum, belki basında Felipe’nin yorumları konusunda yanlış anlaşılma olmuştur.”

“Bu bakımdan onun dedikleri konusunda neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmek zor. Daha sonra o farklı bir şey söyledi. Bu benim için önemli değil, çok endişelenmedim.”

“Dünya Motor Sporları Konseyi’nde 2008 Singapur GP’de yaşananlarla bağlantımın olmadığı, hiçbir plana dahil olmadım ve bir şey bilmediğim açık bir şekilde belirtildi. Bu konuda bir şüphe yok. Ben fazla önemsemedim.”

“Bu benim üzerimde ya da onunla ilişkimiz konusunda bir şeyi etkilemeyecek. Ben hâlâ her şeyin iyi olacağını düşünüyorum çünkü Ferrari’de isimden ziyade grup önemli. Tüm mekanikerler, mühendisler, fabrikadaki insanlar, sürücüler, Stefano Domenicali, Başkan Montezemolo ve herkes takımın bir parçası, büyük bir aile.”

“İyi bir grup olacağını ve Felipe’yle birlikte güçlü bir takım olacağımızı düşünüyorum. Bu hafta İtalya’da yaptığı testlerin ardından o iyileşiyor ve bu gelecek sene için iyi haber.” dedi.

Alonso, yarın Interlagos’u ziyaret edecek Massa ile ilişkilerinin iyi olduğunu söyledi.

Alonso “İyi olduğunu düşünüyorum. Onunla kötü giden bir şey yok. Bir kaç kez pist üstünde, 2007 Nurburgring ve Barcelona’da olduğu gibi mücadele ettik.”

“Ancak geçen sene iyi bir arkadaşlık oluşturduk. Şampiyonanın son bölümünde onu destekliyordum çünkü gerçekten Felipe’nin kazanma şansının olduğunu düşünüyordum.  Sonunda kazanamadı ancak onunla iyi olacağımıza ve diğer pilotlarla olduğu gibi iyi bir ilişki kuracağımıza eminim.” dedi.

“Alonso, Massa'nın Açıklamaları Karşısında Sakin” için 0 yanıt

acaba diyomki 2010 da kubica renaultda şampiyon olursa alonso ne tür tepki verir galiba olduğum yerde mutluyum der tabiki bu olsılık zayıf ama hadi olursa o zaman alonsonun ne düşündüğünü bilmek isterim

-"Bu benim için önemli değil, çok endişelenmedim."
-"Ben fazla önemsemedim."

alonso bu yakınlarda finlandiya ya tatile felan gittimi?

Bazı arkadaşlar neden Alonso'ya durup dururken laf atıyor anlamadım, ki Alonso sakinliğini korumuş, onun yerinde Montoya olsa kimbilir neler olurdu 😀 Benim asıl merak ettiğim, Massa'nın neden böyle ortamı geren bir açıklama yapmış olduğu.

alonsonun karşısında massanın ezilmeyeceğini düşünüyorum.massa kalitesiz bir pilot olsa ferrari massayı bu kadar sene tutmazdı.ferrarinin ve massanın şampiyon olmasını istiyorum.

alonsoda massada her yönleriyle kaliteli pilotlar.en başta birbirleriyle rekabet edecekler tabiki ama bu ferrarinin aleyhine değil lehine olacaktır.ikiside bütün hünerlerini sergileyip hem kendilerine hemde ferrariye puanlar kazandıracaktır.bunlar çocuk değil birbirleriyle dalaşsınlar.merak etmeyin ferrari herşeyi düşünmüştür.ikisindende sonuna kadar faydalanacaktır.

musab bera,eminim ki öyle kask fırlatmalar göremeyeceksin,bir tarafta alonso var bir tarafta massa!! yani ikisi rakip olamazlar alonso açık ara önde olacağı için massa da nelson piguet in düştüğü duruma düşecek doğal olarak

Alonso güzel konuşmuş.Massa son açıklamaları ile malesef eksi enerjileri topladı.Gridde sevilen ve sempatik bir pilot.Öncelikle Ferrari pilotu.Rubens b,le sitemkar ve uyarı msjları yollamış kendisine.İnşallah aralarında bir prolem olmauyacak.VBasın birazda kasıtlı olarak böyle haberleri ve soruları yöneltip içine birazda katıyor oalbilir.Umarım başarılarla dolu ve en az Kimi-Massa kadar uyumlu bir pilot ekürisi ile bütün bu söylentileri susutururlar.

bazı kişilerin niyeti belli. 2010da herşey ortaya cıkacak. eğer ferrari alonsonun altına hızlı bir arac verirse ozman görün siz olayları :)))

iyi bir takım arkadası olamazlar olmıycaklarda buraya yazıyorum dusuncelerı surus tarzları tamamen bır bırıne zıt iki insan alonso daha agresıf massa daha sakın

musab-gökhan demir siz kendinize küfür ettirmek istiyosunuz anlaşılan..bu kadar ön yargılı olmayın insan olun..

Ne oldu? anti-alonsocular bekledikleri açıklamayı okuyamayınca üzülmüşler sanki,yorumlardan bunlar anlaşılıyo… Boşuna uğraşmayın fernando gereken cevabı araç iyi oldugu takdirde pistte verecektir. Tabi bu cevap massaya değil Bütün F1 camiasına olacak!

Niye sorun olsun ki?! Hakkaten Massa kendini daha iyi mi zannediyor Alonso'dan. Eğer öyleyse Alonso'nun işi çok daha kolay çünkü – hiiç cevap vermesine gerek yok, pist var, yakıt var, meydan var. Ben hep diyorum keşke Mc olarak onu elimizde tutabilseydik olmadı n'apalım artık sadece seyredeceğiz.

Doğrusu da bu zaten.Felipenin de bir daha arkadaşı hakkında yorum yapmamasını diliyorum.Ferrari 2 pilota da birbirleri hakkında yorum yapma yasağı getirmeli.Yoksa basının amacı şimdiden belli.Ferrariyi karıştırmak.

Millet Alonso'yu delirtmek için elinden geleni yapıyor sonra adam birşey soylemeyince yine onu kotu ilan ediyor. Anlayan beri gelsin. Bu adamın hep kotu yonleri zaten. Daha yeni yaptığı ziyaretten, Unicef için çalışmalarından bahseden yok tabi :@

Şimdiden Massa' nın ayağını kaydırmak için çalışmalara başlamıştır bile.Önümüzdeki sezon yarışlardaki performanslardan çok Ferrari' deki karışıklıkları izleyeceğiz.Bu adamın egosunu tatmin etmek için bakalım Ferrari ne kepazelikler yapacak.Renault kaza yapmıştı.

hele gelecek sene bir yarışlar başlasın bunlar birbirine kask fırlatırlar ağız dalaşı vs.vs. :))

kusura bakmayın ama arkadaşım bunlar sizin gönlünüzden geçenler.

lütfen niyet okumayı bırakın artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir