Kategoriler
Formula1

Button Brezilya Öncesinde Daha Rahat

Brawn GP pilotu, rakipleri Vettel ve Barrichello’nun haftasonu yapılacak yarışta kendisinden daha fazla puan almaları gerektiğini ve bunun da onu rahatlattığını söylüyor.

“Farklı hissediyorum. Burada Japonya’dakine ve diğer birkaç yarışa oranla daha rahatım. Çok farklı bir durum. Benden en az dört puan daha fazla almak zorunda ve Sebastian’ın da altı puan farka ihtiyacı var. Burada şampiyonluğu garantilemek istiyorsam bu böyle.”

“İyi bir durumdayım. Bu pistten zevk alıyorum. Rubens’in de burada daima hızlı olduğunu biliyorum ama ben de geçmişte burada iyi sonuçlar aldım. Tek bilinmeyen Red Bull’un ne durumda olacağı. Bu tarz bir pistte ne kadar hızlı olacaklarını bilemiyoruz.”

“Ben mutluyum ve hafta sonu için heyecanlanıyorum. Hava şartlarının da nasıl olacağını bilemiyoruz. Sürekli değişecek gibi görünüyor.”

Brezilya’da alacağı bir podyum sonucu Button’ın şampiyonluğunu garantilerken Button bu işin matemetiği ile ilgilenmeyeceğini söylüyor.

“Menajerime de sadece oraya gidip yarışta neler yapabileceğimize bakacağımızı söyledim. Sadece pistten çıkış turunda hesap yapacağım.”

“Ama kolay bir durumdayım. Eğer yarış kazanmak zorunda olsaydınız daha zor olurdu ama şimdi sadece dört puan almam gerekiyor.”

“Buraya ne kadar puana ihtiyacım olduğunu düşünerek ya da rakiplerimin ne kadar gerisinde olabilirim diye düşünerek gelmedim. Rahatlamak ve yarıştan zevk almak ayrıca aptalca şeyler yapmamak da benim elimde.”

“Onlar da mümkün oldukça fazla puan almaya çalışacaklar. Benden daha fazla puan elde etmek zorundalar ve onlar için zor bir yarış olacak.”

“Button Brezilya Öncesinde Daha Rahat” için 0 yanıt

RedBull tarafı sürekli Button üzerinde baskı olduğu açıklaması yapıyor, Button da "çok rahatım", "baskı yok" diyor. Pist dışında da moral savaşı kıyasıya sürüyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir