Kategoriler
Formula1

“Vettel, Hamilton’ı Ferrari’de İstemez”

Lewis Hamilton-Mercedes anlaşması henüz nihayete ermemişken, Hamilton’ın Ferrari’ye olası geçişi konusundaki iddialar devam ediyor.

Bernie Ecclestone da bu konuda yorum yapanlar kervanına katıldı. Ecclestone, Hamilton’ın Ferrari’ye geçebileceğini fakat Sebastian Vettel’in bu konuya sıcak bakmayacağını söyledi.

Barselona’da “Lewis gelecek sezon doğru yerde olacaktır” diye konuşan Ecclestone, bu kez Ferrari seçeneği sorulduğunda ise “Bu konuda bir problem yaşamaz ama Sebastian’ın bundan hoşlanacağını sanmıyorum.” diye konuştu.

Mercedes takım patronu Toto Wolff da, “Lewis yıldız bir pilot. Her takım onu isteyebilir ama ben rahatım. (Anlaşmada) bir gecikme yok. Şartlar konusunda büyük ölçüde anlaştık. Şimdi sadece son düzenlemeler kaldı.” diyor.

Hamilton’a anlaşmanın neden geciktiği sorulduğunda ise İngiliz pilot, “Bunu cidden Toto’ya sormalısınız. Sanırım Niki (anlaşmanın) gelecek yarışta Monako’da halledileceği konusunda bir şeyler söylemiş. Amaç bu olmalı.” diye cevap veriyor.

““Vettel, Hamilton’ı Ferrari’de İstemez”” için 86 yanıt

Bana göre 2 takım arkadaşının mutlaka iyi anlaşması gerekmiyor. Hatta iyi anlaşmayan pilotlar arasında ki rekabet her zaman izleyiciyi daha çok memnun etmiştir. Bkz: Senna- Prost, Hamilton- Rosberg, Hamilton- Alonso gibi. Geçen sene Hamilton- Rosberg rekabeti de olmasa sanırım bir çoğumuz televizyonlarımızı açmazdık. Senna- Prost rekabeti bir çok izleyiciye F1 sevgisi aşılamıştır. Hamilton- Alonso rekabeti 2007 yılına damga vurmuştur ve hepimizin belleklerine yazılmıştır. Dikkat ettiyseniz bu rekabetlerin hepsinde araçlar çok güçlüydü ve şampiyonluğa oynuyordu rakipler ayrıca bu rekabetlerde ki pilotların hepsi kazanmak için gözlerini karartabilen pilotlardı. Geçen sene Alonso- Raikkonen kadrosuda çok önemli bir kadroydu fakat hem araç rezil durumdaydı hem de Raikkonen’in yapısı itibariyle diğer rekabetler gibi etki yaratmadı. Raikkonen bu sene Vettel ile mücadele olmaz dedi ama Vettel’de kazanmak için gözünü karartacak pilotlardan biri ve gerektiğinde bundan kaçınmayacaktır.

Alonso, Hamilton ve Vettel gibi pilotlar aynı takımda yarışmalı. Takımlar bu pilotları aynı kadroda yarıştırmaya çalışmalı. Günümüz F1’inde ne yazık ki araçlar arasında fark çok fazla ve en azından takım arkadaşlarının mücadeleleriyle biraz olsun keyif almalıyız.

hamilton ferrari’ye geçerse vettel’de araca uyum problemleri çıkar.

şimdiye kadar sadece webber ve kimi’yi yenen birinden bahsediyoruz. büyük pilot diyebileceğimiz biriyle yarışmadı. rai’yi bile zor yeniyor. hamilton vettel’i mahfeder, sonra da emekli eder.

Hamilton’da Button’a yenildi ne olacak şimdi, yazarsın buraya şu yarışta bu oldu, o yarışta şu oldu, aynı şeyi Vettel’i destekleyenler yazarsa bahane, araç uymadı, kol bozuk vs vs.

Yorumunu okudum, seni kıracak değilim. Anladığım kadarıyla Button takım arkadaşı Hamiltonu bir güzel yenmiş.

işte kavrayamadığın kısım burada başlıyor. hamilton yenilse de performans olarak button’dan yine üstündü. ancak vettel kaza yaparak, veya şanssızlık yaşayarak değil, baya baya performans olarak tokatlandı. bahane de “araç uymadı” komik. sonra da 4 şampiyonluk aldığı takımdan en iyi aracı yapamadıkları ilk sene apar topar kaçtı.

Yazdıklarını okudum, seni kıracak değilim. Yazdıklarından da anlaşılacağı üzere Button, Hamiltonu bir güzel yenmiş 3 sezonun toplamında.

ikisinin arasında çok fark yok birbirlerine üstünlük kuracaklarını düşünmüyorum mental olarak güçlü kalan ve şanslı olan önde bitirir

Grid de kora kor hangi pilotla yarışmak istemezsin deseler söyleyeceğim ilk ve tek isim hamilton olur fakat bu iki pilotu aynı takımda görmeyi çok isterim kimin galip geleceğini şimdiden söyleyenlerde yanılır

İlk defa bernie ye katılıyorum.Hangi pilot üzerine kurulmuş takıma kendisinden daha üstün bir sürücü gelmesini ister ki?

Dün söylemiştim başka bir konu da ricciardo nun sözleşmesi bu sene son seneye transfer ücreti ödemeden Ferrari alabilir. Ama vettel tekrar ricciardo ile takim arkadaşı olmak istemeyeceginden bu gerçekleşmeyebilir. Bu haber de bu dediğimi destekler nitelikte. Vettel kendinin yenilme ihtimali olan takım arkadaşlarını takıma katılmasını engelleyecektir. Zamanında Prost un Williams a gelirken Senna nın takim arkadaşı olmaması için şart koşması gibi.

Hamilton’un Ferrariye katılmasını çok isterim. Takım patronu Arrivabene olduğu sürece pilotları yönetememe veya bir pilotun üstüne odaklanma diye bir şey de olmaz. Atıyorum Hamilton bir aksilik yaşadı ve sezona kötü başladı; takım direkt Vettele yoğunlaşmaz. Mümkün olduğunca eşit yaklaşmaya çalışırlar.

Hamilton Ferrariye geçerse İtalyan yemeklerini ve rahat yaşam tarzını sevdiği için ya inanılmaz bir efsane olur seri şampiyonluklara bağlar yahut rahat hayat ve fazla paranın verdiği boşluk ile rehavet onu umursamaz yapar Vettelden 100 puan üstü fark bile yiyebilir. Hamiltonun ortası yok. Çok uç bir pilot.

Vettel de tahmin edilmesi zor bir pilot. Yağmurda iyi sürüyor, tek turda iyi sürüyor. Yarışta da fena sürmüyor. Ama bazen sürpriz hatalar yapıveriyor. Bu sene startta pozisyon kaybettiğini görmedim, start alma sorununu her yarış çözmeye çalışıyor, hızlı araçlarda aynaya bakıp sürme özelliği olmadığı için biraz ayna kontrol etme eksikliği var, onu da bu sene içinde halleder. Geçen yarış Hamiltona iyi savunma yaptı.

Ferrari parasal meseleleri sorun etmez. Hamilton şu kadarmış ona vereceğimiz paranın 3’te birine Bottası alırız diye amatör bir varsayım geliştirmez. ÇÜnkü Hamiltonun getireceği reklam gelirler, Hamiltonu pazarlamak, Hamilton baskılı anahtarlıkları satmak Bottası pazarlamaktan kolaydır. Hamiltona senelik 40 milyon Euro verirsiniz ve size 60 milyon Euro kazandırır lakin Bottasa 13 verirsiniz 15 kazandıracağı şüphelidir.

Massa ile Barichello bu takımda nasıl durdu peki? derseniz kapitalist Brezilya hükümetinin desteği sayesinde durdu derim.. Brezilyada Sennedan beri şirketler F1 pilotu destekliyor. Massa geçenlerde burada çıkan bir listede en çok pazarlanabilen pilotlar sıralamasında 3. müydü ne? sanırım 1. Alonsoydu. Veya hamilton m1. idi unuttum.

Dolayısıyla Ferrari strateji gereği takıma 2.pilot ister demek tam olarak doğru değil. Belki ferrari şampiyon olamamış, her emre uyabilecek 2. pilot ister lakin bu para getirebilecek bir 2. pilottur. Mesela Sergio Perezi deneyebilirler, 25 yaşını doldurduysa denenebilir o da Mclarende denenmiş ve kullanılmışlıktan dolayı kaybediyor. Telmex ile Ferrariye para kazandırabilirdi. Gutierrezde yine telmexli ama onun ben iyi bir test pilot olduğunu düşünüyorum. Yarışta saçma sapan kazalar yapıyordu ve yaşı Ferraride yarışmak için uygun değil.

Buradan nereye gelecem? Ferrari eğer kendisine para kazandıracak iyi bir 2. pilot bulamaz ise şampiyon pilotlara da yönelebilir. Tercih edilebilecek tek şampiyon da Hamiltondur. Hamilton açıkçası Ferrarinin araç olarak hızlanmasını bekliyor. İspanyada da Ferrariden etkilendiğini söylemek lazım. Medium lastiklerde Vetteli geçemedi. Yani sorunun araçta değil de lastik çalıştırmaktan kaynaklandığına önümüzdeki 1-2 yarış inanırsa Ferrariye geçecektir.

Hamilton ehlikeyf bir adam yıllardır İngilterede dura dura şişti. Çoluğu çocuğu da yok ki okuyorlar diye İtalyaya gelmesin. Girilebilir Sıcak bir deniz var, her an güneşlenebileceğiniz bir dolu plaj var, güzel kızlar var, spagetti var ve dahası var tifosiler sizi tanrılaştırabilir. Bunu Hamilton gibi zeki bir adamın artık reddedebileceğini sanmıyorum.

Şuan en iyi araç hamide şimdi göstersin bakalım bizde görelim vettel gibi 9/9 bir seri galibiyet ve çok domino bir sezon şuan ki mercedes vettelin redbulundan daha güçlü evet merakla bekliyoruz hamilton şampiyonluğu geçen sezon son yarışta ilan edebildide araç herkesten 2 sn önde olunca anca tabi 🙂

Mercedes ile Red bull’u karıştırıyorsun. Mercedes o kadar önde olduğu için takım emri uygulamadı Red Bull ise uyguladı.

Hamilton’u isteyeceğini pek sanmıyorum Ferrari’nin.Şayet öyle birşey olursa,Seb’i zorlayacaktır.Ama şuan ki Mercedes gibi bir araba olsun altlarında Seb Hamilton’u filan dinlemez.Seb’in tek ve büyük eksi yanı Defansif özelliği olmaması.Bu özelliğini geliştirirse,bu adamı tutabilecek birinin oldugunu pek göremiyorum.Fernando vardı,o da yalan oldu.Altındaki arabayı görüyoruz.

Vettel, tek turda Hamilton’la kafa kafaya mucadele edebilir de, yaris hizinda Hamilton’la bas edebilmesi ozellikle şu son 5 yaristan sonra baya bi’ zor gozukuyor. Hamilton’in, daha yavas araci oldugu zamanlarda bile Vettel’in façasini asagi alabildigini gorduk.

http://youtu.be/EaTRxxhKUtE

O yarisla bu bir degil ya. Vettel zaten son 4 turu siralama modunda gecmisti. Son turda arka duzluge cikmadan oncede sanirim aralarinda bir arac vardi. Ama bir tur daha olsaydi, Vettel hem Ham’i hem Rai’yi gecerdi.

Alonso.ElNano #València2012 {Hamilton’in, daha yavas araci oldugu zamanlarda bile Vettel’in façasini asagi alabildigini gorduk}

Kardeş sırf yorum yapmak için yorum yapma.El de tutulur hiç bir şey yok dediklerin de saçma sapan ötesi bir ön görü mantıklı bir kaç cümleler yaz.

“Façasini asagi almak” kabul edilemeyebilir. Onun yerine baska bir sey yazabilirdim. Ama bunun disinda yorumumda uygunsuz veya “sacma sapan otesi” bir sey goremiyorum. Sen goruyorsan bu senin problemin, benim degil.

Vettel daha iyi ya da Hamilton daha iyi olayına girmeyeceğim ama sunduğunuz tez yanlış. O sene McLaren de Red Bull kadar hızlıydı hatta bana kalırsa daha hızlıydı. Hamilton lider giderken sorun yaşamadığı yarışları bitirseydi şampiyon ne Alonso ne de Vettel olacaktı. Brezilya, Abu Dhabi ve Singapur’da lider giderken kendi hatası olmadan yarış dışı kaldı. Avrupa grand prixinde podyuma çıkacakken Maldonado çarptı. Onun dışında birçok ona ufak puanlara mal olan aksilik yaşadı. O yarışta da Red Bull’dan hızlıydı Hamilton.

Ben, sezonun genelinden degil, Austin Gp’den bahsediyorum. Vettel, Cuma ve Cumartesi gunlerini acik bir sekilde domine etti. Pazar gunude Hamilton limitte surdu ve Vettel’i Karthikeyan’in da ufak yardimiyla beraber gecmeyi basardi. Red Bull o hafta sonu herkesten cok daha hizliydi. Bunu kabul etmek lazim.

Biz de izledik bu 2012 sezonunu McLaren ciddi manada hata yapmasaydı 2012 dünya şampiyonu McLaren ve Lewis’di bu araç asla yavaş bir araç değildi kaldı ki 2012 sezonunda aşırı baskın bir takım yoktu ilk 7 yarışta 7 farklı kazanan görmüştük.

İkisi de iyi pilottur geçiş den bahsediyorsun 2008 Brezilya Toro Rosso ile bir McLaren’i geçen pilottur Vettel örnek yanlış anlaşılmasın ikisini de severim…

Yavas arac degildi de, dayaniklida degildi. Yani birakta Hamilton gibi bir adam dayanikli ve hizli bir aracta sampiyon olsun. Ama McLaren(veya Mercedes) o sezon dayaniklilik anlaminda sinifta kaldi. McLaren’in ben İspanya Gp haricinde buyuk bir hata yaptigini hatirlamiyorum. Sanirim pitlerde de bir kac yaris sorun yasamislardi. Yanliz o “Toro Rosso” yağmurda yabana atilmayacak kadar hizlidir. Hatta o arac, Vettel’e yagmurlu Monza Gp’yi de kazandirmistir.

Pist seçen bir araçtı. Bir yarış süper giderken bir yarış sonra tanıyamıyorduk aracı. Pit stoplarda dediğin gibi sorunlar yaşadılar, dayanıklılık anlamında sorunlar yaşadılar. Zaten ya dayanıklılık ya da pit stoplarda sorun yaşamasalar direkt şampiyonluğa oynarlardı.

O toro rossoyu yağmurda test falan mı ettin, ne biliyosun yağmurda hızlı olduğunu? tabi sizin ki süpper pilot başkaları kaka…

Senin yavaş dediğin o araba brezilyada pole ve ikinciliği aldı yarışı button kazanmıştı heralde hamiltonda hulklamı di restayla mı çarpışmıştı 2-3 giderken. yani o mcleran yavaş değildi red bullda üstüste 4 yarış kazanması dışında sezon boyunca baskın ve net bir şekilde hızlı değildi

Karıştırmam Emre, korkma. 😉 . İstersen foto’yu nerden buldugumu atayim ? Şahane seyler var.

Abi sitede bayanlar var şu paylaşıma bak ima ya bak mesnetsiz paylaşımlar yapmayın.Böyle saçma bir şey olamaz ya.

Ben mi dikkatını çekiyorum böyle yaparak gayet açık net bence böyle paylaşım yaparak kendinden utanmalısın burada tamam hoş güzel bazı resimlere gülüyoruz eğlenyoruz ama bu kadarı fazla.Şikayet etmeme gerek yok adminler görür zaten.

Sen dedin diye su an kendimden utandim. Yerin dibine girdim. Sagol, sayenizde kendimizden bi’ utanmadigimiz kalmisti, onu da olduk su an.

Diyene bak bir de @VET^01 aşağıda maymun diye açıklama yap sonra millet bir şey ima edince terbiyesizlik olsun önce sen kendine bakıcan.

Araç güzel olursa Hamiltonu denize döker.İyi bir araçla Vettel ile başedecek bir pilot yok.Bir makine nasıl çalışıyorsa Vettel de öyle.

Vettel’i küçük görenler yine yanılacaktir.Ben çok isterim böyle birsey olmasını, özellikle ricardonunda gelmesi harika olur. .

Bu kafayı ben de istiyorum 🙂 sitede hep yorumları okuyorum, çok kaliteli yorumlar oluyor. esprili yorumlar oluyor gülüyorum falan ama erendost usta sen başkasın ya 🙂 aslında vettel yok bu kapitalizmin bir oyunu falan diyecen diye korkuyorum

Bu arkadaşa abone nasıl olurum yorum yapınca bildirim gelsin istiyorum. Bende bu kafaya hayranım. Polyannacılık olimpiyatları olsa flamayı bu arkadaş taşır :))

Yaşamak lazım ki ben hamiltonun felan ferrarinin kapısından geçiceğini sanmam 50 milyon euro zaten vettel alıyor.Söylenen rakamlar felan rüyasında sürer ancak :)) Gelse kötümü olur inanılmaz iyi olur güçlü bir ferrari hamilton vettel düşünemiyorum :))

Tabiki istemeyecektir Ferrari’nin bir şarkıcıya ihtiyacı yok Ferrari şov yapma yeri değildir Ferrari de çalışmak Güven Özveri tecrübe ister.

Biz ne yazılar gördük dostum üste çıkmaya çalışma yazdığım da ırkçılık yok.Sen bazı sebeblerden böyle anlamak istiyorsun.

Şimdi ben mi suçlu oluyorum yani üste çıkıp elime ne geçecek yazıyı yazan sensin. Ne yazılar gördük deyip bir de yazdığın şeyi hafifletme ve bahane bulma çabasındasın. Gördüğün yazılar yazdığını meşrulaştırıyor mu yani? Ben mi bir yere çekmeye çalışıyorum? Balotelli’ye de muz gösterdiklerinde insanlar başka yere çekiyordu sana göre o zaman.

Ha benim yazdığımı sen benim yüzüme vur yukarıdakini görmezden gel yukarıdaki daha vahim sen ne yasıyon anlamadım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir