Kategoriler
Formula1

Pirelli: “F1’in Lastik Savaşlarına İhtiyacı Yok”

Pirelli, lastik savaşlarının Formula 1’deki problemlere çözüm olacağını düşünmüyor.

Geçtiğimiz günlerde Strateji Grubu toplantısında mevcut tur zamanlarının 6 saniyeye kadar hızlandırılması gerektiği konusunda bir karar alınmıştı.

Fernando Alonso da, F1’de Michelin gibi yeni tedarikçileri görmenin iyi olacağından bahsetmişti: “2006’da Bridgestone ve Michelin lastikleri harikaydı çünkü onlar birbirlerini limitlerine kadar zorluyorlardı. Fakat lastik savaşları son bulduğunda, üreticiler rahatladı.”

Pirelli Motor Sporları Sorumlusu Paul Hembery ise bu konudan memnun değil.

“Kurallara çok dikkat etmeliyiz. Görünüşe bakılırsa, mevcut ekonomik şartlar nedeniyle hiçkimse lastik savaşları için istekli değil. Nihayetinde, F1 takımlar ve pilotlar için var. Lastik tedarikçisi olarak, bir rekabet olduğunda galibiyete katkısının ne kadar fark edildiğini anlamak zor oluyor. Bu nedenle F1’de lastik savaşları dosyasını yeniden açmak için gerçekten güçlü gerekçelerinizin olması gerek.”

“Pirelli: “F1’in Lastik Savaşlarına İhtiyacı Yok”” için 9 yanıt

f1 in her alanında rekabet olmalı bu yüzden lastik savaşını sonuna kadar destekliyorum Michelin gelse de şunlara lastik yapmayı öğretse 😀

Ulan pirelli, biraz kendinize güvenin be 🙂 Bahaneye bak neymiş emin değillermiş.Michelin bizi tarihin tozlu raflarına yollar desene sen.Öyle birsey olsada sizin lastik yapamadığınız ortaya çıksa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir