Kategoriler
Formula1

Head "Hulkenberg Olağanüstü Olacak"

Head “GP2’de ilk senesinde şampiyon olanlar -Nico Rosberg, Lewis Hamilton- oldukça olağanüstü pilotlar oldular ve Nico’nun da olağanüstü olacağını düşünüyorum.”

“Ben onun A1GP’deki performansından da etkilenmiştim çünkü o aracı sürmek kolay değildi ve orada da çok iyi iş çıkardı.”

“Ardından Sam Michael onunla güçlü bir şekilde ilgilendi.”

“Onun menajerinin kim olduğunu öğrenebileceğimizi düşündük ve ona test verip, simülatörümüzde çalıştırıp, kendini uygun şekilde geliştirmesi halinde Formula 1’de yarıştırabileceğimiz konusunda karar verdik.” dedi.

Head Hulkenberg’in aracı sürme ve Formula 1’de yarışmayı isteme dışında tasarımcılar ve mekanikerlerle birlikte çok yoğun çalıştığını ve olayın derinine indiğini söyledi.

Head “Şampiyon olma çalışmaları dışında uzun süre bileşim, aero ve transmisyon bölümlerinde zaman geçirdi.”

“İnsanlar onun sırf oyun için geldiğini düşünmediler. O, gerçekten araçta ne olduğunu öğrenmek istedi.”

“Formula 1’e ne zaman girerse girsin araçta neler olup bittiğini bilmek iyi olur.” dedi.

Head ayrıca, takımın pilot seçimi konusunda önemli bir açıklama yaptı ve şu anda süper yıldız yarıştırabilecek bütçelerinin olmadığını bu yüzden kariyerinin başında olan ancak süper yıldız olabilecek pilotlara yöneldiklerini söyledi.

Head “Herhangi bir kişi gidip şirketin yıllık hesaplarını alıp pilotlara yılda 20 milyon dolar civarında para ödeyebilecek durumda olmadığımızı görebilir ancak  gelecekte tekrar bu seviyeye gelmek isteriz.”

“Bu nedenle kariyerinin başında olan ancak o seviyeye gelebilecek pilotlara bakarsınız.” dedi.

“Nico gelecekte öyle olduğunu kanıtlarsa, umarım o zaman onu tutabilecek seviyede oluruz.” dedi.

“Head "Hulkenberg Olağanüstü Olacak"” için 0 yanıt

Bu arada aklima geldi, Williams`da takim patronlugu yapabilecek cok bilgili ve deneyimli adamlar var, Patrick Head, Sam Michael, Adam Parr. Renault takim patronu olarak bunlardan birini transfer etmeyi neden dusunmuyor acaba..

evet f1 racing de karbon fiber parçasıyla oyalanan bi resmi çıkmıştı,ek iş yapıyormuş ,parça üretiminde de çalışıyormuş diye 🙂 ilgili olması çok güzel zaten garanti seneye f1 de yer alacak.Bu kadar alman pilotu da napıcaz bilmiyorum 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir