Kategoriler
Formula1

Michelin: Şimdiki 13 İnç Tekerler Geçmişte Kaldı

Michelin’in motorsporları direktörü Pascal Couasnon Formula 1’in 18 inç jantlara geçmesi gerektiğini, çünkü mevcut 13 inç jantların devrinin bittiğini söylüyor.

“Bu lastikler seri üretim yol araçlarında kullanılabilecek yeni teknolojilerin gelişimine izin veriyorlar.”

“Geniş yanaklı küçük çaplı lastiklerden teknoloji transfer etmek imkansızdır. Ancak motorsporları yol çözümlerinin gelişimini hızlandırabilir.”

“Yol lastiklerine çok yakın profildeki yarış lastiklerine ihtiyacımız var. Formula 1 bir çok alanda çok modern, ancak lastik gelişiminde şu an yeri yok.”

“13 inç jantlarla yarışan tek koltuklu yarış araçları geçmişte kaldı. Daha büyük jantlar araçlara daha modern bir görünüm kazandırır.”

Mevcut lastik tedarikçisi Pirelli de kendi araştırmalarını yürütüyor ve 18 inçlik lastiklerini hazır ediyor. Eski F1 pilotu Martin Brundle 18 inç jantlı GP2 aracıyla Monako’da iki demo turu atmıştı ve lastiklerin apeksi, kerbleri ve bariyerleri görmesini engellediğini söylemişti.

1432316476

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

“Michelin: Şimdiki 13 İnç Tekerler Geçmişte Kaldı” için 8 yanıt

Bu 18 inç jantları F1’e getirme çabası çok anlamsız. Eğer F1 araçlarını göze hoş gelecek şekilde yapmak istiyorlarsa aerodinamiyle oynasınlar. Açıp baksınlar biraz 2005’le 2008 arasından araçlar nasılmış. MP4-20 gibi bir araç bu kurallarla bir daha gelmez. İster jantları değiştir, ister kıvılcım ekle. Kaldı ki 18 inç jantlar da müthiş güzel filan değil.

bir şeyleri düzeltmeye çalışıp başka bir şeylerin içine etmeye çok meraklılar çok ! ne gereği var bu jantların ?

Ya bi gidin yol da yol kardeşim kimin arabasında kers var drs var lastik büyütecekmiş JDM stayla yapın bari…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir