Kategoriler
Formula1

Ecclestone "Senna'nın Ölümü Spora Faydalı Oldu"

Ecclestone “O talihsizdi ancak onun ölümü ile çok fazla ilgi oldu ve bu F1 için iyiydi.”

“Ayrton’u kaybetmemiz utançverici ancak bu oldu. O çok ünlüydü ancak kaza, sporu bilmeyen insanların ilgisini de çekti ve böylece F1’e olan ilgi arttı.” dedi.

Senna, 1994 Imola yarışında kaza yaparak hayatını kaybetmişti.

“Ecclestone "Senna'nın Ölümü Spora Faydalı Oldu"” için 0 yanıt

Senna gibi değeri sonsuz olan bir kişinin ölümü gerçekten çok kötü birşey ancak Bay E O kazadan sonra gelişen güvenlik kurallarından dolayı bunu demiş olabilir ben en azından bunun için demiş olmasını diliyorum. Senna öldü ben para kazandım demiş gibi görünüyor…

Ecclestone denilen yaratik senin ölümünle de F1 dünyasi BAYRAM edecek emin ol para hirsi gözlerini bürümüs yaratik

Aynen can.
Donanimhaber den mevzu üzerine bir arkadaşın yazdıklarını direk kopyalıyacam. Adam da içini döktü neredeyse 😛 Hepsine katılamasam da çoğunluğuna evet……

Altın kafeste F1 olmaz, ben kawga eden pilotlar, bir birine çarpan arabalar, piste inen helikopterler görmek istiyorum

Oldu olucak time attack yapsınlar sıra ile çıksınlar en hızlı dönen 1. olsun olmaz böyle

Rekabeti öyle bir yere getirdiler ki, durum "time attack" gibi oldu, geçiº yok, pistlerin yanal yeniºliği 20 metre, pist değil tarla

Rampa sayısı azalıyor, zor wirajlar azalıyor, kaçıº alanları pistin 4 katı, pilotların "risk" alabileceği bir ortam yok

Yap start-finishin wiraj çizgisinin yanına 5mt lik çim alan, wiraj çıkıºında geçiº yapmak istiyen bıraya taºsın

Sonraki tur lastikleri gitsin, yalpalasın, geçiºini yapmıº olsun arkasındakini arkasında tutmaya çalıºsın

Yap rampa aºağı bir geçiº alanı güçsüz adamlarda gelsin kullansın burayı, hatta burası start finishe baglansın top speed görelim gerekiyorsa sonuda sert wiraj olsun

Rekabeti saglamak için bütçeleri düºüreceklerine, pistleri rekabete uygun yapsınlar

Ben isterimki, 10 takımda rekabet etsin, a takımı güclü b takımını geçebilsin, geçsin önünde 3 tur yürüsün sonra motoru patlasın

Güçlü / güçsüz her pilotun takımı yarıºın sonucuna etki edebilsin ama olsun bunlar isterim, 1. belli 2. kim sporu olmaz böyle

Ki bir takım kuralları esneterek bu ºekilde ºampiyon oluyorsa hiç olmaz

Dediğim gibi bütçeleride düºürsünlerde, hızı kesmesinler, tehlikeyi azalmasınlar, geçiºi, rekabeti desteklesinler

Ben demiyorumki pilotlar ölsün her yer kan olsun

Her yer kanmıº gibi yapıcaksın, kaçıº alanını yayla gibi değil kaçılması gereken yerini yap sadece, ozaman araba pistten çıktıgında ben bir "ne oluyor" diyeyim

Adam ºimdi pistten çıkıyor, gittiği yer pistten daha güwenli ne anladık ?

Bu spordurda aynı zamanda seyirciyede oynıcaksın, "warmıº gibi" yapın biraz, kum hawuzuna daha ince kum koy hawalansın ne oldu moduna girelim

Ama yok, herkez fanus içinde olmaz böle

bence demek istediği "iyiki öldü" den ziyade, onun ölmesiyle birlikte gelişen güvenlik önlemlerini falan kastediyor… Hani Senna'yı kaybettikten sonra akıllandık ve Senna gibilerini artık daha nadiren kaybediyoruz demeye çalışmıştır muhtemelen… Tamam adamın Allah'ı para olmuş ama bu kadarda gaddar değildir ya, sadece ifadeyi düzgün yapamamış:)

ağır bi laf ama bu adamın allahı para olmuş töbe töbe.iyiki ölmüş demekle aynı şey.merak ediyorum acaba bu kadar parayı ne yapacak.belki ahiret inancını abartıp mezarına koydurur 😀

M1CHAEL yorumunu maalesef yorum yazdıktan sonra okudum.

son cümle öbeğine aynen katılıyorum.

burası yol araçlarının kullanacağı teknolojilerinin test edildiği ve bunların maliyetlerinin de f1 sponsorlarına ödettirildiği bir yer oldu.

sadece ve sadece start verilirken adrenalin salgılıyoruz.
20. turdan sonra küfürlere başlıyoruz.
30. turdan sonra ben böyle pilot ve araç kombinasyonların ta ….. diyoruz.
40. turdan sonra yanımızda da bizim kadar fanatik bir izleyici varsa geçmiş günleri yad ediyoruz.

sonrasında da bitse de görevimizi yerine getirmiş olsak diyoruz.

bakalım ne kadar daha sürecek motor sporlarının efendisi olan bu seride bu hal ve gidişat.

ecclestone ….. …… ….. ……. .
…. … ………. …. …. ………..
… ….. …. …. ….. ………. …
…. ……… … ……. ….. .

Açıklama bu haliyle çok yersiz ve talihsiz olmuş. Roland öldü sesiniz çıkmadı. Ayrton'un ölmesi gerekiyordu şimdi bu şekilde faydadan bahsetmek de nedir.
İyi felanda olmadı, sansasyonla gelen ilgisizler, peki ayrılan milyonları napıcaksınız. Dua edin Alman Schumacher gibi birisi vardı meydanda olmasa ne yapacaktınız. Prost, Senna'nın olmadığı ortamda olamayacaktı bazı şeyler. Senna'nın ölümü yarışçılığın bittiği tarih oldu neredeyse 96'dan beri her gün daha da bitirdiniz bu sporu, 99'ları kendi mali milatlarınız ilan ettiniz. F1 her zaman tehlikeli, öldürücü idi ama o seferkini siz farklı yönettiniz. İnsanlar ölmesin ama, para için yarışan ölümü göze alan sevdalı pilotları yok ettiniz. Şimdi kimse eski krallar gibi pistlere ait olmak istemiyor. O kadar bi hale getirdiniz ki hız, tehlike kalmadı Massa'nın ki gibi olaylara bile eskiden olmadığı kadar çok tepki vermeye başladık.
Açıkçası bana 305 kilometrelerde dolanan o tiz sesli motorlardan başka birşey kalmadı. Teknoloji mi? Elektroniğinizi yemişim ben mekaniğin hastasıyım………….

Bazı kırmızı çizgiler vardır ve o çizgiler aşılmaz. Ne gerek vardı şimdi Senna'nın ölümüyle ilgili bu şekilde yorum yapmaya. Son bikaç gündür bazı pilotlar efsane pilotu yüceltip yad ettiler çok hoşumuza gitti; bu, spor ruhunda, yarış ruhunda söylendiğinde hoş bir etki bırakır. Ama bazı ciğeri beş para etmezler paranın ruhuyla konuşunca böyle acı bir tad bırakıyor işte. Bazı arkadaşlar düşünmeden, anlamadan hiddetlendiğimizi düşünebilirler ama mevzu o kadar boş değil biz de boş değiliz..

ucu açık bir yorum. nereye çekersen çek. ama herşey bir yana paraya tapan bir adam…enteresan bir şekilde böyle yemeyen adamın parası bir sonraki nesil tarafından fena halde yenir.

bernie sen parayla nefes alan bir taş kalpli olabilirsin ve bunu böyle düşünüyor ola bilirsin. ama sen daha iyi bilirsin gazeteciler ağzından çıkacak bir kelimeye on katarak yazarlar bunu düşünmen gerekirdi. zorla insanlara kendinden nefret ettiriyorsun.

Senna'nın kazası herkesin ilgisini çekecek kadar büyüktü ve o bi efsane olduğu için F1 ünlendi demek istemiş yada ben öyle anlamak istiyorum gazetecilerde değiştirmiş olabilirler ama gerçekten böyle söylediyse onun için yazık olmuş zaten anti Ecclestone'cılar çoktu dahada çoğalır

lash'in dedigine katiliyorum. bence bu konuda da prim yapmaya calisacagini, "iyi ki olmus" falan demeye getirecegini sanmiyorum. ama dedigi gibi lash'in, kendini pek ifade edemememis. bernie kac yildir bu isin icinde olsa da, ozellikle brezilya gp esnasinda bu tur aciklamalar yapmasi, onun ilgi cekmek istedigini aklima getiriyor.

her neyse, cok pot kiriyor bu adam. o kadar yaslanmissin, tecrube kazanmis olman lazim. hitler mevzuu da ayni sekildeydi.

eger bir spor dalı ölen pilotlarla tanınacaksa,seyirci kitlesini artıracaksa hiç tanınmasın izlenmesin daha iyi
böyle gözünü para hırsı bürümüş insanlar çıkıp abuk subuk konuşurlar sonrada bunun adına profosyonellik derler,yada benim söylediklerimi medya yanış aksettirdi ben öyle demek istemedim diye kıvırırlar,yok böyle bişey,

Sadece analiz yapmış ve büyük ihtimalle de verilere dayanarak konuşmuş. Schumi nin ayrılışı nasıl izleyici kaybettiriyorsa büyük kazalar da f1 e olan ilgiyi artırıyor. Kanal d haber sezonun bilmem kaçıncı yarışını şu isim kazandı der mi ? Ama kazaları verir milletin ilgisini çeker diye. Çeker de. Haliyle o spor dalı daha fazla tanıtılmış olur. Tıpkı senna nın ölümü gibi. Ecclestone de çok üzüldüğünü ölümünün kendileri için utanç olduğunu belirtmiş daha ne desin de bu durumu açıklarken tepki görmesin. Haberi biraz serin kanlı okursak , adam sarhoş mu bunadı mı diye yorum yazmayız.

Senna'nın ölümünün Formula 1'e hiç bir getirisi olmamıştır. Güvenlik kriterleri mi? Niye 'keşke' diyorlar peki? O kaza sadece basına yaramıştır. O sarhoş basının getireceği seyirciden, ve ya sponsordan ne olur peki? Aha Piquet Jr'ın yediği halt olur işte! Başka da bir halt olmaz. Sabotaj olur, kriz olur, particilik olur, düşmanlık olur, kayırma olur v.s…. Maalesef bu karanlık durum o zaman da vardı ama bu kadar karanlık değildi, gölge vardı diyelim..

sennanın ölümünün formula 1'in dünyada daha fazla tanınması açısından bir milad olduğunu ima ettiğini anlıyorum ben.öldüde iyi oldu demek istemez heralde ..

tam olarak nerde bunu dedi, başka şeyler var mı bilmiyorum ama ben bu kadar sert yorum yapmanıza anlam veremiyorum. adam iyiki ölmüş demiyor, ne yazıkki oldu bu olay ve sonucu bu oldu diyor. dediğim gibi tam olarak konuşmanın nasıl geçtiğini de bilmiyoruz. bu yüzden biraz tepkiler aşırı gibi geliyor bana.

ama şu bir gerçek speedman'in yorumuna da büyük ölçüde katılıyorum. dün de yaşamak için öldür filmini izlemiştim. orada kan ve vahşet ön plandaydı ancak anlatmak istediği şey çok açıktı. kan, kavga, gürültü, sapıklık, sapkınlık, illegal şeyler vs vs… bunlara da hep biz prim veriyoruz ve arz talep gibi bir şey oluyor. ne yazıkki de gerçek bu.

Bu dünyada ödenebilecek en büyük bedel 'kan'dır, ve bu şerefsizler hep işlerine sansasyonalite kazandırmak, dolayısıyla para kazanmak için 'kan'ı kullanmışlardır; çoğu büyük projeler insan kan(ve ya can diyelim)ından dan gücünü alır maalesef. Tehdit için, reklam için, v.s için; bu bir ülke olur, bir şirket olur, bir organizasyon olur bişey olur.. Çünkü ölümden daha gerçek birşey yoktur insan için. Bu Eclestone tayfası belki birini bilerek öldürmeyi düşünmemişlerdir ama kesinlikle hep beklemişlerdir.. Lanet olsun! Dip not: Kan üzerinden para kazanan en büyük sektör 'basın'dır bu arada..

şuna bak yaaa. tabi adam kazanacağı paralara bakıyo. hep çıka başka bir şey düşünme emi bernie bir efsane ölmüş senin umrunda olmasın. sanki o paralarınlaa bir efsane satın alabilecekmiş gibi konuşuyorsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir