Kategoriler
Formula1

Rosberg: “Hamilton Artık Daha Tehlikeli”

Nico Rosberg, takım arkadaşı Lewis Hamilton’u normal şartlarda yenebilmesi için oyununu arttırması gerektiğinin farkında olduğunu söyledi.

Monaco’da kazanan Rosberg, art arda 2., Monaco’da ise art arda 3. zaferini kazandı. Art arda gelen zaferlerle Rosberg, takım arkadaşıyla arasındaki puan farkını 10’a kadar düşürmeyi başardı.

Bild gazetesindeki köşesinde Rosberg “Lewis tüm hafta sonu boyunca her gün benden hızlıydı. Bu yüzden takımın hatası nedeniyle yarışı kaybetmesi berbat bir his olsa gerek.”

“Tüm hafta sonu her şeyi doğru yapıyorsunuz ve bir saniyede galibiyet gidiyor.”

“Geçen sene Budapeşte’de aynı sorunu yaşadım. 10 sn farkla liderdim. Güvenlik aracı yanlış zamanda geldi ve bir anda 5. oldum. Korkunçtu.”

“Yarış benim için bir uyarıydı. 2 hafta sonraki Kanada’da hızlanmam lazım çünkü Lewis daha da güçlü dönecek. O zaman hatta daha tehlikeli olacak.” şeklinde yazdı.

 

 

 

“Rosberg: “Hamilton Artık Daha Tehlikeli”” için 10 yanıt

Vettel’in Hamilton’a tehdit oluşturmasından korkmuşlarmışmış. İyi de Hamilton’dan önce arada Rosberg var. Rosberg’e niye tehdit oluşturmadı bu Vettel? Takımın Hamilton’u değil Rosberg’i korumaya çalışması gerekirdi.

Adama zerre sempatisi olmayan ben bile üzüldüm Hamilton’un haline. İçim acıdı. Hoş toparlar farkı sorun yok, geçen sene de yaptı.

Güçlü dönme konusuna katılmıyorum,
şöyle ki lewis zaten çok güçlü nicoya göre. hali hazırda yarışlarda perişan ediyor performansıyla.
sinirle ve hırsla hata yapma ihtimali artar sadece.
bu zamana kadar nasıl sürdüyse öyle devam edecek, zaten normal şartlarda nico’yu rahat alt edebiliyor.
temkinli olmalı.

Guclu donem soyle olur, artik ne takimi dinler ne ros u. Mesela fark 4-5 sn rahat durmaz basar gaza kendini garantiye alir. Psikolojik olarak odaklandi mi gucludur. Yoksa Hamilton un hizli ancak istikrarsiz oldugu bircok sezon gorduk.

Ben gecen seneki şampiyonluktan sonra istikrar problemini büyük ölçüde çözdüğünü düşünüyorum. Havadan sudan gelen galibiyetler nico ya yetmeyecek 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir