Kategoriler
Formula1

RTL, Formula 1 Yayın Haklarını Bırakmaya Yakın

Formula 1’in en önemli ülkelerinden birisi olarak gösterilen Almanya, takvimden düşmesinin ardından şimdi de ücretsiz yayınların sona ermesiyle karşı karşıya.

Almanya GP bu yıl mali sebepler nedeniyle yıllar sonra ilk kez takvimden düşmüş ve pek çok kesim tarafından eleştiri almıştı.

Şimdi de Almanya Formula 1 yayın haklarının sahibi RTL’nin Formula 1’i bırakmaya yakın olduğu iddia edildi.

İddialara göre RTL’nin azalan taraftar sayısı ile beraber zarar ettiği ve artık F1 yayın haklarını bırakıp futbola yöneleceği ifade edildi.

Konu hakkında konuşan RTL sözcüsü “24 yıldır Almanya’da Formula 1 Televizyon haklarının sahibiyiz ve her zaman devam etmek istediğimizi vurguladık”

“Şuanda görüşmelerimiz devam ediyor ve söylentiler ve spekülasyonlar üzerinde yorum yapmak istemiyoruz” dedi.

Almanya’da SKY’ın yayın haklarını almaya sıcak baktığı gelen bilgiler arasında.

“RTL, Formula 1 Yayın Haklarını Bırakmaya Yakın” için 7 yanıt

Kabloludan hd izliyordum bir kaç senedir rtl i.Ama hakikaten sinir bozucu yayınları var.Zırt pırt reklama giriyorlar.Neyse konu o değil ama F1 in şu düştüğü hale çok seviniyorum dilerim bu süratle seyirciler azalır iflasa doğru yol alırlar.2017 falan kurtaramayacak sizi.Korkma titre 🙂

RTL’de 1 defa yarış izleme gafletinde bulunmuştum. Günüm sinir harbi içerisinde geçmişti.

Bu kadar özensiz, düşüncesizce berbat yayın yapılır. Yok olup gitsinler. Orada izleyeceğime, hiç izlememeyi tercih ederim.

Motor gibi susmak bilmeyen sunucular, onboard anlarında izleyiciye araç sesini dinleten Serhan Acar sonrası adeta işkence gibiydi. Keza zırt pırt reklam araları var ki, o an ekranda mücadele var veya yok umurlarında olmadan. Serhan gibi mücadele ortasında reklamı ertelemek gibi bir şey yok. Ayriyetten reklam sayısı çok fazla, kriz sebebi.

Şunlara yazabilecek ortam oluşmasına sevindim, çok içimde kalmıştı zamanında. Az küfürümü yemediler.

Bazıları efsanenin sonu filan demiş ama bu kadar saçma sapan yayın yapan bir kanala bu yakıştırmayı yapmak ne kadar doğru bilemem. 10 dk yarış gösterip 5 dk reklam gösteren bir kanaldan bahsediyoruz sonuçta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir