Kategoriler
Formula1

Webber, Galibiyet Mücadelesi Vermeyi Umuyor

Son yarış Brezilya’da üstün bir galibiyet alan Webber, Yas Marina pistinin Red Bull RB5’e oldukça uyacağını düşünüyor.

Webber “Abu Dhabi’de oldukça güçlü olmayı umuyorum. Singapur’da güçlüydük ve yine önde mücadele edebilememiz için bir neden yok.”

“Her zaman olduğu gibi sıralamalar önemli olacak ve ardından yarışın nasıl gittiğine bakacağız. Takım için sezonu yüksekte bitirmeyi umuyoruz.” dedi.

“Webber, Galibiyet Mücadelesi Vermeyi Umuyor” için 0 yanıt

ayna olayına katılmıyorum. weber bu stili çook öncelerden beri yapıyor. jaguardaykende böyleydi.. jaguar dönemindeyken Alonsoyu aynı geçen yarışta kimiyi harcadığı gibi harcıyordu..her sene en az 3 kere aynı denemeyi yapıyor ama başaramadı bir türlü!
açıklamaya gelince bu pistte webbere sürprizler olmazsa birincilik ihtimali düşünmüyorum.araç rekabetçi olursa Hamilton kersin de yardımıyla podyuma oynar,belki de zirveye..

Webber centilmence sürmüyor. Aynı hareketleri kendi görse küfreder eminim. Hiç bir zamanda şammpiyon kapasitesi yok vettele seneye 2. sürücülük yapar ancak.

evet var ! orta boylu ve az kilo'lular makbuldür…F1 bu, gramın hesabı yapılır. bu adam istisna. kastım yüz güzelliği değil. kubica çok iyi bir pilot, webber le asla kıyaslamam..

valla webber bazen cok dengesizlesebiliyor. fuji'deki bir yarista 2008 mi 2007 mi ne hatirlamiyorum massa'yi sikistirmis duzlukte galiba. pit duvarina yapistirmisti resmen. yani hic oyle sutten cikmis ak kasik degil kusura bakmayin. sadece aynalara baglamak dogru olmaz.

aciklamasina yorumum, valla yeni bir pist icin fazla iddiali konusmus, bilemiyorum.

bu arada saka maka 2. galibiyetini de aldi, arada kaynamisti biraz podyum seranomisinde biraz acayip olmustu baya gulmustum 🙂

bu arada, ihsan arkadasim adami sevmeyebilirsin ancak boyle mantiksiz sebepler gostermen biraz acayip olmus. ona bakarsan kubica'nin hali nice olurdu 🙂 ama ben cok seviyorum mesela kubica'yi…

İstanbuldaki ilk yarışta çok çok gereksiz bir şekilde Schumacher e arkadan çarpıp spin atmasına neden olmuştu..Ozamandan beri biraz "Kasap" bir pilot olduğunu düşünürüm :)Yani mevzuunun aynalarla bir alakası yok arkadaşlar.

Sürüşü iyidir ancak dengesiz bir pilottur kendisi..

vega nitro ya sonuna kadar katılıyorum webber agresiftir ama rakibini tehl,keye sokacak kadar düşüncesiz ve aptal pilot değildir bunda red bull un aerodinamik aynalarının hiçnirşeye yaramamasının etkeni oldukça fazladır diye düşünüyorum

Red Bull'un kullandığı görüş olarak pek işe yaramayan dikiz aynaları her takımda olsaydı, kesinlikle daha tehlikeli engellemeler görecektir. Tamam Webber agresif bir pilot ama rakibini bilerek çime atacak kadar uçmuş biri değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir