Kategoriler
Formula1

Hakkinen'den Mclaren'e "Kovalainen'i Göndermeyin"

1998 ve 1999 yıllarında Mclaren Mercedes’e şampiyonluk kazandıran Hakkinen, Auto Bild’e yaptığı açıklamada Mclaren’in Heikki Kovalainen ile devam etmesi gerektiğini söyledi.

Hakkinen “Onlar pilot mu arıyorlar? Bu gerçek mi? Bilmiyorum.” dedi.

Hakkinen, vatandaşı Kovalainen’in Mclaren’e olan katkısının göz ardı edildiğini düşünüyor.

Hakkinen “Büyük bir oluşumu başarılı bir hale getiren tek kişi değildir, bu takım çalışmasıdır.”

“Eğer Lewis ve Heikki’nin performanslarına bakıyorsanız sadece siyah beyaz sonuçlara değil, arka planda da olanlara bakmalısınız.”

“Bu ikisi harika iş çıkarıyorlar. Farklı bir pilot aramak mı? Neden bunu yapıyorlar ki?” dedi.

“Hakkinen'den Mclaren'e "Kovalainen'i Göndermeyin"” için 0 yanıt

Hakkinen'den Mclaren'e "Kovalainen'i Göndermeyin"
haberin başlığı bu Gökhan Demir herhalde bu sitede olmayan bir habere yorum yapacakken(çünkü çıkan haberlerin hiç biriyle alakası yok yazdıklarının) elin kaydı buraya yazdın..uyarıyım dedim

Kimi Raikkonen benim için Fernando'dan daha iyi pilot. Ancak Fernando'da iyi işler çıkaracaktır. Bence artık Fernando eski Fernando değil. Dersler çıkardığına inanıyorum.

toplam pilot kalitesi olarak; heildfeld gelirse ferrariden güçsüz oluruz, rosberg gelirse ferreriyle eşit oluruz, raikkonen gelirse ferrariden güçlü oluruz.. kovayla devam edersek yine takımları kaybederiz..

Bazı arkadaşlar hemen uçmuş, Ferrari çok kolay şampiyon olacak diye.Ferrari Alonso ile uğraşmaktan yarış kazanabilirse ne mutlu onlara.Nasıl bir bela aldıklarının farkında değiller henüz.Ayrıca Massa her şekilde Alonso' ya gereken dersi verecektir.Artık bir yanım da MASSA taraftarı sırf bu yüzden.

Çok fanatik Schumiciyim ancak Mikayıda severim açıkçası. Ancak bu açıklama olmamış gerçekten biz-Ferrari- Felipe ve Fernando ile yarışırken McLaren Heikki ile devam ederse takımlar şampiyonu çok rahat olur Ferrari -Ancak pilotlarda da Lewis avantaj elde eder.

Kovalainen in kalmasını istemesinin nedeni,pek tabi Lewis e oranla daha arka planda olmasıdır.Ki bunu istemelerinden doğal bir şey yoktur.Eğer Lewis bir numaraysa ikinci bir yıldız gelmemeli.

Haklısın Yavuz Dostum 🙂 …Gözlerimiz Mika'yi Arar Oldu Vallaha Senna*Prost'dan Sonra İzledigimiz En İyi Mücadeleydi
"Mika-Schumi" mücadelesi…

nerde o günler marlboro.lewis – mika ikilisi pehhh.bu yaşta şu pilotların içinde şampiyon olmazsa iyi bir araçla ben kulağımı keserim.

şartlar eşit olmayabilir de, her takım iki otomobilinin de mümkün olduğunca eşit tutmaya çalışır. ancak birisine daha fazla özen gösterilebilir. yine de bu her yıl ortaya çıkan onlarca puan farkını açıklamaya yetmez.

şampiyonluğa oynayan takımlar iki pilotun da alacağı puanları maksimum seviyede tutmaya çalışır. haa, strateji daha çok hamilton lehine belirlenebilir, o ayrı konu. ancak bu kadar fark olmamalı. hiçbir takım bunu istemez. daha önce yazdığım gibi, heikki'nin kötü performansı lewis'i de kötü etkiliyor. çünkü heikki ikinci pilot olarak görülüyorsa bile kimi'den ve felipe'den puanlar çalması gerekiyordu heikki'nin. yani mclaren2in lewis'e en iyi şartları sağlayıp heikki'yi dışladığını söylemek bu açıdan da mantıksız.

bize mc laren mercedesi sevdiren adam hakkinendir.ancak kovayı savunması vatandaşı olduğu için,yoksa kova çok başarısız.onun yerine kimi gelmeli.

Doğru söylüyor,mc larenin politikası bu yönde olmasa siz zanedirmusunuz ki hamiltonun arakasında kalan bir pilota bu kadar sabretsin,mica da bunu söylemek istiyor heiki bu kadar kötü pilot değil,sadece verilen görevi yapıyor,2008 de heiki bir demecinde ünüzde ki sezon şartaların biraz daha eşit olmasını bekliyorum diye beyanı var o yüzden mc laren kimseyi saf yerine koymasın,enazından ben inanmıyorum.

Gelişen aracına rağmen 7 yarıştır pistte olmayan Massa ile aynı puanda çakılı kalan Heiki yi takımda tutmak ve bunu savunmak en masum tabirle saflık olur..

bence şu an Mc_merc'in felsefesine uyacak en iyi isim heidfeld'dir. İstikrarlı,alman,iyi savunma yapan(hamiltonun rakipleri karşısında büyük avantaj sağlayabilir),puan garantili bir pilot.altında hızlı bir araç olursa podyuma yakın yerlerde dolaşacaktır hep. mika'nın bu açıklamasın bana da biraz milliyetçi havaların olduğunu hissettirdi. takım içinde her ne kadar sorun çıkarmayan,her türlü desteği sağlamaya "çalışan" bir heikki olsa da Alonso-Massa ikilisine karşılık Mc-Merc'in şu an ki kadrodan daha iyi bir kadroya ihtiyacı var.Ayrıca bu sene bence heikki'nin üzerine çok gidilmemesi lazm,bu sene bir çok yarışta hamiltondan farklı araçta yarıştı(yeni parçalar) performans açığının sebeplerinden biri de bu.ama bence artık bu takımda yerini doldurdu..

Aslında heikki iyi bir sürücü ama mclarenda yapamadı bence. Renault ya geçmesini isterim orda daha başarılı olur bence.

Aslında heikki iyi bir sürücü ama mclarenda yapamadı bence. Renault ya geçmesini isterim orda daha başarılı olur bence.

o koltuğa senin ölün geçse kovadan daha faydalı olur be buz adam! 🙂

eğer yaptığı katkılar arka planla sınırlı kalacaksa test pilotu olsun madem. mclaren gibi bir takıma yarışta da katkı sağlayacak bir pilot lazım. 2008'de lewis tek başına savaştı. bir takım şampiyonluk içn tek bir pilotu öne çıkarsa bile yanında iyi bir ikinci pilot olmadan şansı azalıyor. heikki ferrari'lerden hiç puan çalamadı. yani bu durum sadece takımlar şampiyonluğunda değil, pilotlar şampiyonluğunda da mclaren'i zayıf kılıyor.

kimi ve heikki beraber yarışsalar finlandiya için süper olur dimi mika. ama "Onlar pilot mu arıyorlar? Bu gerçek mi? Bilmiyorum." demişsin. ben de senin f1 den bukadar uzak kaldığını bilmiyordum. yapma mika f1'in sana da ihtiyacı var.

Hakkinenin böyle düşünmesi için Mclarenin kötülüğünü düşünmesi lazım Hakkinende Mclarenin kötü olmasını düşünemeyeceğine göre sadece vatandaşını korumak istemiş destek çıkmış

Mika Hakkinen, eski takımının 2010 için yeni sürücü aramasına şaşırdığını söylemiş bende Hakkinenin bu açıklamasına çok şaşırdım,sadece milliyetçi duygularla yapılmış bir açıklama bu.Hakkinen halen yarışıyor olsa elbette böyle bir zayıf takım arkadaşını takımında isterdi ama
eğer takım patronu olsa Kovalaineni takımda tutarmıydı,ya da Kovalainen başka bir ulustan olsa bu açıklamayı yaparmıydı bence kesinlikle hayır,Kovalainenin iyi bir insan imajı olabilir,rahat çalışılan sorun çıkarmayan biri olarak görülebilir ancak Mclarende yarışacak bir pilot değil,ve bence 2 yıl Mclarende yarışmak Kovalainen ayarında bir pilot için çok çok iyi bir süre…

fotoya bakarken eskiler gözümde canlandı valla
vay be nerden nereye bir ferrarici olarak hakineni gerçekten çok özledim
yanlış hatırlamıyosam spa pistiydi galiba,schumacherin zontaya tur bindirirken hakinenin ikisini birden geçmesi halen hafızamdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir