Kategoriler
Formula1

Whitmarsh "Britanya GP'nin Olmaması Spora Zarar Verir"

Whitmarsh “Bu sadece Mclaren için geçerli değil, Formula 1’deki her takım Britanya GP’nin önemini bilir. “

“Dünya şampiyonası 18-19 belki de 20 yarıştan oluşur. Bunların herhangi birisinin hayati olduğunu söyleyemezsiniz ancak Britanya GP’nin kaybolması spora büyük zarar verir.” 

“Mclaren ve tüm FOTA takımları Britanya GP’yi takvimde tutmak için her şeyi yapacaklar.” dedi.

“Whitmarsh "Britanya GP'nin Olmaması Spora Zarar Verir"” için 0 yanıt

Ne güzel bir tepki. Bernie'nin geçen gün ki açıklamasına çok kızmıştım ama içime atmıştım. Bütün patronlar bu tepkiyi ortaya koymalılar ve ısrarcı olmalılar hatta. Bernie hep şikayet edip duruyor doğudan iyi para kazanıyor zaten batıdaki rakamları düşürsün biraz, takımlar buna her türlü razı olur. Bernie hariç sporun diğer tüm etmenleri prestije önem veriyor. Bernie tutturmuş devlet desteklemiyor diye. Batıdaki devletlerin destekleyecek halleri mi kaldı. Adamlar ülkelerini ayakta tutuyorlar. O kadar banka, finans kuruluşu, holding ayakta tutulması gerekirken gidip F1 emi para yatıracaklar. Asya, araplarda para var diye ingiltere, fransa, almanya'nın neler çektiğini göremiyor. Bizim hükümetde destekleyemez ben aman niye para aktarmadılar diyede birşey diyemem açıkçası. Şuan dünyanın krizdeki yanı için F1 hikaye…

Silver arrow duyduğum kadarıyla a1 ring deki bütün binalar yıkılmış ve pist kullanılmaz halde. gerçi pistin sahibi Red bull bir restorasyondan bahsediyordu ama zor gözüküyor f1 e dönmesi. İngiltere gp si olsun da hangi pistte olursa olsun benim için farketmez yeter ki takvimde yerini alsın

rakip pistler sorun yaşasın da, hani gönlümüzde yeri olan pistler var. f1'in başından beri olan silverstone ve monza mesela. onlarsız f1 olmasın.

ya da spa ve suzuka'yı beğenmeyenimiz azdır. hatta avusturya a1 ring'i bile özledim ben. 🙂

singapur, bahreyn, valencia, macaristan gibi gubidik pistler çıkarılsa ses eden olmaz mesela. (f1 izleyicisi açısından tabi)

cadde pistlerini sevmiyoruz, bunu kabul etsinler artık. monaco istisna tabi. o da vazgeçilmezler arasında. ancak monaco özel diye katlanıyoruz. abartmasınlar…

silverstone'un önemi bir başka ama. benim anlamadığım bu kadar çok seyirci toplayan bir ülkenin pistlerindeki sorunları çözememesi… parayla olmuyor mu bu işler yahu? 🙂

sponsor desen sponsor da var. daha ne gerekti bu silverstone'u kurtarmak için ki?

İngiltere'de oldukça kaliteli pistler var. Donington Park da güzel bir pist (TOCA Race Driver tarzı oyunlarda var). Ama F1 yarışı organize etmek için en hazır pist Silverstone doğal olarak. Oturuşmuş yapısı büyük bir avantaj.

İngiltere GP'si mutlaka olmalıdır çünkü sadece McLaren değil, aynı zamanda Brawn ve Renault F1'in merkezi bu ülkede. Ayrıca son 20 senede Damon Hill, Lewis Hamilton, Jenson Button gibi şampiyon pilotlar çıkardılar. Bu açılardan bakarsak bile İngiltere önemli.

evet ama bu gp de silverston da olmalı baska yerde degil. o zaman ingiliz takımları 1 el atsın da su pisti normlara uygun hale getirsinler ve her yıl aynı tartısmalar olmasın :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir