Kategoriler
Formula1

Trulli-Sutil Tartışması "Hakaretlerle" Devam Ediyor

Trulli, oldukça kızgın olduğu olayda fotoğraflarla Sutil’in hatalı olduğunu kanıtlamaya çalışırken Sutil ise İtalyan sürücünün bu kadar çıldırmasına bir anlam veremediğini söyledi.

Trulli “Yarın Sürücüler Birliği toplantısında bunu tartışacağımızı düşünüyorum. Açıkçası yarışı özellikle ilk turda bu şekilde bitirmek çok büyük hayalkırıklığı.”

“Açıkçası ben kızgın olmak için her türlü nedene sahibim.  Orada olduğumu gösteren her türlü kanıta sahibim. Onun hemen yanındaydım bu yüzden yarın bunu görüşeceğiz.” dedi.

Sutil ise bu tartışmayı devam ettirmenin bir anlamının olmadığını söyledi.

Sutil “Bana göre konuşulacak bir şey yok. Oldukça açık bir kazaydı. Sonunda durum benim için daha büyük hayalkırıklığı çünkü ben aracımı sürüyordum, o aracının kontrolünü kaybetti ve benim arkama çarptı bu yüzden sorun bende değil, onda.”

“Dürüst olmak gerekirse bu kadar çıldırmasına bir anlam veremiyorum.” dedi.

Trulli ise cevap olarak “Eğer istersen sana fotoğrafları gösterebilirim. Kör müsün bilmiyorum ancak bu fotoğraflar ön kanadımın senin ön kanadının hemen yanında olduğunu gösteriyor…” dedi.

Sutil “Kerbde sen beni dışarıdan geçmeye çalışıyordun. Sorun yoktu.”

“Sen gazdan ayağını çekmedin. Aynısı Barcelona’da da olmuştu ve sen yavaşlamayıp bir Force India aracına vurmuştun.” dedi.

Trulli “Barcelona’da spin attım ve o kerbde sorun yaşadığı için bana vurdu. Pisti tamamen kesmişti ve yavaşlamadı.” dedi.

Sutil ise “Hayır, hayır. Barcelona yarışını izle. Ben sana vurmadım, sen bana vurdun. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum ancak belki gözlerinde bir sorun vardır.” dedi.

“Trulli-Sutil Tartışması "Hakaretlerle" Devam Ediyor” için 0 yanıt

videoda bilmiyorum dikkat ettiniz mi ama alonsonun araç içi görüntüsünden sutilin araç bir an çimlerin üzerinde kalmış gibi gözüküyor sonra hoooop güm! o durumda sağa kaçması çok daha zordu çünkü araç çizgi gereği dışa açılacaktı zaten.sağa dönmeyi denerse bu sefer kafalama giricekti ki bu çok daha tehlikeliydi… arabanın fotosunu gördük sonradan,dağılmış sağ taraf! Allah korudu valla,bu sene baya kayıp verdi zaten motorsporları… ayrıca bence bu tartışma böyle devam ederse,sutil eski müttefik falan demez,alman disiplini ne verdiyse atlar trulliye:D

Videoyu tekrar izledimde;Sutil in yanına geldiğinde zaten iki lastiğide çimde Trulli nin.Ayrıca iki kez sola kırmış Sutil;Trullinin üzerine değil!..

Alonso nun araç üstü görüntüsüne göre de,Sutil görüş alanına girdiğinde yavaşlayıp sağından kurtulma şansı varmış aslında.O virajın sağa olduğunu biliyor sonuçta;araç önüne çıkacak!..Renault dan ayrılacak diye pek sallamamış sanki…

Sonuçta fazla iyimser ve saçma bir atak yapmış Trulli 🙂

Singapur GP'sinde Sutil Heidfeld'e çarpmış, Heidfeld ise "Sutil'e beyin gerek" gibi bir açıklama yapmıştı. Ama 2li arasında buzlar padokta erimişti. Sonuçta tartışma bitmişti. İşte Sutil-Heidfeld arasındaki tartışma ve Sutil-Trulli arasındaki tartışma sayesinde pilot mantelitelerini oldukça güzel karşılaştırabiliyoruz.

olağan bi yarış kazasıydı,çok abartıldı.. iki pilotta kasıtlı bir şey yapmadı..sutil yarış çizgisinde gidiyordu zaten,trullide kerblerden lastiği çimlere kaptırınca yapıştırdı arkadan.sutilin aracıda kaya hoplaya talihsiz bir şekilde Alonsoya çarptı..bence de trulli nin kızgınlığının sebebi koltuk tehlikesi ancak abarttı biraz.david coulthard geçen sene kafa göz dalmalıydı o zaman:D

Sutıl su Aracı dogru kullanamıycak gıbı sıngapurda yaptı hata neydı pekı heıldfelte carpıp adamın serısını bıtırmıstı kendını kontrol edemıyo bu adam

MagicAlonso en tarafsız ve en haklı konuşan sensin bu konuda

Eğer bir pilotun yanınızdaysa sonuna kadar kapanmazsınız,kapanıncada Trulli gibi kerbten seker ve kapanan kişiye çarparsınız

bu tartışma perşembe FIA basın toplantısında oluyor, hatta toplantı da ki diğer iki pilot Raikkonen ile ALonso:) Hatta Alonso dayanamayıp Kimi'ye şey demiş bu tartışma yaşanırken, "shall we go?" 🙂

stulilde hatalı bana göre eğer araç yanınıza kadar gelmişse ki öyleydi hemde çok ileriden beri ama sutil buna rağmen dışarıda yer bırakmadı.trulli yarışlarda belki çok hızlı bir pilot değildir fakat araç kontrolü konusunda pistte yarışan hiçbir pilot onun kadar iyi değildir zaten bu özelliği onu sıralama turlarında daima en iyi pilotlardan yapmıştır.trulli nin bukadar bağırmasının diğer sebebi son yarışlarda iyi bir sonuç alarak F1 e devam etme arzusudur bence.iyi bir sonuç şansını o kazayla kaçırmış oldu

niye sutil trulli nin kendisine kasten çarptığını mı iddaa etmiş ki bende öle bişey iddaa edeyim. yani trullide aracının kontrolünü kaybetti ve çarptı öyle değil mi? eğer sorun birisinin düzgün sürerken bi diğerinin gelip çarpmasıysa aynı şeyi kendi de yaptı diye söyledim ben. buda bizim canımızı sıktı doğal olarak. söylemek istedim işte. kasti olduğunu kesinlikle iddaa etmedim.

tekrar izledim emin olmak icin videoyu en ufak hatası yok sutil in,kanadı kırık raikkonen in arkasında cıkıyo duzluge truli ye gore yavas ama temas da yok truli ani dirksiyon kırdıgı icin spin atıyor sanki

Sutil "Bana göre konuşulacak bir şey yok. Oldukça açık bir kazaydı. Sonunda durum benim için daha büyük hayalkırıklığı çünkü ben aracımı sürüyordum, o aracının kontrolünü kaybetti ve benim arkama çarptı bu yüzden sorun bende değil, onda."

yaaa alonso da aracını sürüyodu. taki sen çarpana kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir