Kategoriler
Formula1

Vettel, Ferrari’ye Katıldığında Şaşırmış

4 kez dünya şampiyonu olan Sebastian Vettel, Red Bull’dan Ferrari’ye katıldığında takımdaki potansiyeli gördüğünde şaşırdığını söyledi.

2014’te en kötü dönemlerinden birisini geçiren Ferrari, bu seneye en güçlü 2. takım olarak başlayarak şaşırttı ve Vettel yeni takımıyla henüz 2. yarışında zafer kazanarak 4 yarışta podyumda yer aldı.

Vettel “Takımı tanımaya başladığımdan beri potansiyelinden, insan gücünden ve markanın tutkusundan olumlu bir şekilde şaşırdım.”

“Ne beklediğimizi bilmek zordu. Prensipte bizim için harika bir start oldu ve olduğum yerde çok mutluyum.”

“Bu gerçekleşen bir hayal. Şu ana kadar beklediğimizden iyiydi.”

“Hayal etmeyi sürdürmek için daha fazla sebebimiz var. Nerede olmak istediğimizi biliyoruz. Oraya ulaşmak için daha yolumuz var ve bunun için sıkı çalışıyoruz.”

“Mücadelemiz Ferrari’yi tekrar zirveye döndürmek ve bunun için çalışıyoruz. Sezona harika başladık. Hedefimiz daha fazla kazanmak.” dedi.

“Vettel, Ferrari’ye Katıldığında Şaşırmış” için 16 yanıt

Ferrari ve McLaren’in potansiyeli , teknolojisi , insan gücü gibi sahip olduğu birçok etken, pilotları şaşırtabilmektedir.Alonso da McLaren’e ilk geldiğinde Reno ile arasındaki devasa teknoloji farkını görünce çok şaşırmış ve Reno nun simülatörünün adeta oyuncak gibi kaldığını dile getirmişti.Hulkenberg , Bottas ya da Riccardo bu takımlardan birine gelsin aynı şeyleri düşünüp dile getireceklerine şüphe yok.Örneğin Fisichella Ferrariye geçince kendini kaybetti..Tabi ki bu biraz da yeni transfer olduğun takımı övmekle alakalıdır.Ferrari ve McLaren’e tranfer olan pilot teknolojisini , tutkusunu vesaire övecektir.Daha küçük takımlara geçen pilotlar da oradaki atmosferi falan övüp büyük takımlara gönderme yaparlar.Örneğin Raikkonen Lotusa geçtiğinde Lotusu överken Ferrarinin çok politik olduğunu Lotusun ise sadece kazanmaya çalıştığını söylemişti.

Arkadaşlar neden bu petrov olayını kullanmak istersiniz anlamak güç..
tamam elineze güzel koz olabilir fakat reno ve ferranin düzlük hızları dikkate alındığında istediğiniz kadar

istediğiniz pilotla turlayın bu imkansız geçilemezdi onun yerine pit duvarındakilerin bunu hesaplayıp görmesi gerekmiyormu.

Alonso takımı geriye götürdü yazmışsınız acaba tek başına redbullarla savaşan kimdi.

şimdi vettel geldi takım ileriye mi gidiyor yada vettel ne katıyor

ve neredeler ne değişti bir yazın

bizlerde bilgi sahibi olalım.

İyi güzel de şimdi söylediğine göre bütün suçlu ferrari suçsuz alonso mu.Tamam eski yönetimden nefret ediyorum çok kötülerdi.Ama herşeyi ferrariyi suçlayarak bir yere gelemezsiniz kendinizde de bir şey aramalısınız.Ben mesala alonso ferrari’de iken takıma bir şeyler kattığını düşünmüyordum.Takım geriye gittikçe alonso’da geriye gidiyordu.Kardeşim sen petrovu öyle önemli yarışta geçemessen kaderine boyun eğiceksin ona buna bir şeyler atmıcaksın.

Haklısın Alonso’nun pit stop taki herifler yüzünden son yarışta şampiyonluğu gitmişti bu da Alonso’nun suçu deme?

Vettelinde spin atıp son yarışta kaçıncı sıradan gelip şampiyonluğu aldığını izlediniz.Sen bana neden petrovu geçemediğini açıkla.

Sabahtan beri olayın pilot olmadığını söylüyorum ama sen illa Alonso ya laf atıyorsun..Ferrari Alonso ya ne zaman pole position arabası verdi ?Hiç bi zaman.Bana gelmiş neden petrov u geçemedi diyorsun bir tek bunla mı yargılıyosun adamı? Benim tek dediğim şey Vettel var gene pole yok.Hee pole gelirmi 1 2 seneye gelebilir çünkü yönetim’den çalışanına kadar değiştirdiler.

Hayır sen mekaniker ve takımı suçluyorsun ben de takım taraftarı olarak alonsoyu suçluyorum.Ayrıca vettel örnekti.Asla kıyaslama yapmıyorum.

Söylemle eylem arasındaki farkı göreceksin biraz sabret, aynı zamanda Vettel ve Alonso arasındaki farkıda.. #yenibaşlıyoruz

alonso’nun gazabının sonuçları. denize düşen yılana sarılırmış ya o hesap. rai’nin yenildiği takım arkadaşını şakşaklıyor. alonso öyle dağıttı ki bunları, bir f1 pilotunun ilk görevi olan takım arkadaşını yenmenin önemini “takım çok iyi yea atmosfer layyy layy mutluyuz huzurluyuz dostuz heh heh” diye geçiştirmeye çalışıyorlar.

vettelle alonso arasındaki farkı bilmem de benzerliği söylerim: ikisi de raikkonen’e taktı farkı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir