Kategoriler
Formula1

Rosberg: Formula 1’de Her Zaman Gaz Kesmek Oldu

Nico Rosberg modern Formula 1’de gaz keserek yakıt tasarrufu yapmanın sıradan bir şey olduğunu, yıllardır sporda bunun bulunduğunu söyledi.

“Gaz kesmek yakıt tasarrufu yapmanın en verimli yolu, bunu 80’lerde bile yapıyorlardı.”

“Babamın McLaren’deki Alain Prost’la yarışırken bunu yaptığını hatırlıyorum. Yakıtlarını korumaları gerekiyordu, çünkü yarışın sonlarında herkesin yakıtı bitiyordu.”

“Bu yüzden değişen bir şey olmadı, sadece işler daha profesyonel oldu. Daha kesin ve detaylı yapılıyor.”

Rosberg sürücülerin yakıt korurken sürüşte çok zorlamadıkları söylentilerini reddetti.

“Bunu yaparken bile hala aracın kesin sınırlarında oluyorsunuz. Bu biraz farklı bir sürüş stili, aynı zamanda da çok zor. Hala deli gibi zorluyorsunuz, sadece biraz daha farklı sürüyorsunuz.”

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

“Rosberg: Formula 1’de Her Zaman Gaz Kesmek Oldu” için 8 yanıt

Dikkat ettiniz mi dandik pilotlar hep Formula 1’in şuan ki hali iyi, hızlı, tehlikeli vs gibi açıklamaları var. V12- V10 motorları gelecek desek hepsi çıkıp ağlayacak amaa yaaa diyerek

Acaba altında F1’i domine eden Mercedes değilde 3-4 yıl önceki Mercedes olsa yine böyle söylermiydin Nico’cum.

babanının deli gibi zorladıgını nerden biliyon 1985 doğumlusun. Böyle yorumlar yaptıkca iyiice tilsindiriyolar kendilerinden

Harbiden he sen diyince bir bakıyım dedim de Keke yarışmayı 86’da bırakmış 😀 Mercedes takımı artık cidden tiksinç oldular… F1 iğrenç işte hala güzel göstermeye, bir şeyin değişmediğini kanıtlamaya çalışıyorlar ama böyle saçma sapan demeçlerle nerelere varacaklar bilmiyorum.
Sende iyi detay yakalamışsın 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir