Kategoriler
Formula1

Honda, Daha Fazla Takıma Motor Vermek İçin Tesis Oluşturuyor

Honda’nın daha fazla takıma motor tedarik etme planının olmadığı söyleniyor olsa da son çıkan haberlere göre Honda, İngiltere’deki F1 faaliyetlerini arttırmak için yeni bir tesis oluşturmaya başladı.

Crash.net’in haberine göre Honda Milton Keynes’te yeni bir fabrika için çalışmalara başlıyor.

Habere göre şu anki tesisi sadece McLaren tarafından kullanılan Honda, daha fazla takımın kullanabileceği yeni bir tesis yapacak.

Yeni tesis Milton Keynes’teki Mugen Teknoloji Merkezi’nin arkasında yer alacak ve orada 65 üst düzey mühendis çalışmaları yürütecek.

Burada oluşturulacak AR&GE merkezinde Honda’nın hibrit sisteminin güçlendirilmesi üzerinde çalışılacak.

Honda’nın McLaren dışında finansal olarak zor durumda olan Force India ya da Manor’a fabrika takımı gibi motor vererek bu anlaşmayı cazip kılmak istediği iddia ediliyor.

Planlanan tesiste çalışmaların ağustos ayında başlaması ve sene sonuna kadar çalışmaya hazır hale gelmesi bekleniyor.

“Honda, Daha Fazla Takıma Motor Vermek İçin Tesis Oluşturuyor” için 23 yanıt

Ben anlayamıyorum Hondayı. Madem bu kadar kısa sürede F1 e adanmış olarak geri dönecektiniz.
Ne diye bütün takımı tesisleri fln 1 dolara Ross Brawna sattınız? Şu zararı görünce inanamıyor insan. 2009 senesini ve şu anki seneleri domine eden aracın üretildiği fabrika ve tesisler o tesisler.

Top Gear progtamindaki gibi sehpa olarak kullanmak icin alirim bi dene.Mclarene elli milyon bide Alonso vermislerdi.Baska turlu kimse almaz.

Motor daha Renault seviyesinde bile değil. Bu düşünceler için daha çok erken, önce kendi sorunlarını çözmeliler sonra diğer takımlara alternatif motor tedarikçisi olmalılar. Ferrari seviyesinde bir motor üretmeleri lazım ki millet bunlardan motor alsın. Mercedes zaten hayal.

Heee McLaren bitti şimdi diğerlerine mi geldi 😀 McLaren ile diğerlerini eşitlemek için güzel seçenek ama 😀

Ben sana bir şey diyim mi mercedes noktasına gelmek için hondadan bir nane çıkmıcak bu site de bütün mclaren taraftarları biliyor bir umut işte herkes bekliyor. ForzaFERRARI 🙂

daha çok kurban 😛 şaka bir yana acaba durumu kötü olan takımlara motor verip onları yavaşlatıp mclareni yukara çıkarmayı falan mı düşünüyorlardır yorumlarınızı bekliyorum bu konuda 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir