Kategoriler
Formula1

Bahreyn de Gece Yarışını Düşünüyor

Bahreyn GP patronları Malezya ve Singapur’un yolunda gidip gece yarışı yapabilecek güce sahip olup olmadıklarını araştırmaya başladı.

Yetkili Shaikh Salman bin Isa Al Khalifa Gulf Daily News’e yaptığı açıklamada gece yarışına Avustralya’nın aksine karşı olmadıklarını belirtti.

Shaikh Salman "Bu olay hakkında araştırma yapıyoruz ve avantaj ve dezavantajlarını belirlemeye çalışıyoruz." dedi.

Önümüzdeki sezon Singapur yarışı gece yapılacak ve bir sonraki sene Malezya’nın da gece yarışına sahne olması bekleniyor.

Gulf Daily News gece yarışı olması halinde daha serin bir hava altında yarışın yapılacağını ve pazar günü Bahreyn’de iş günü olduğu için iş çıkışında insanların yarışı izlemeye gelebileceğini belirtti.

Shaikh Salman "Bunun Bahreyn’e teklif edildiği hakkında bir bilgiye sahip değilim ancak ilginç bir konsepte benziyor."

"Bunu ciddi olarak düşünmeye başlamadan önce Formula 1 yönetimi ile uzun uzun konuşmamız lazım." dedi.

Bu arada gece yarışına şiddetle karşı çıkan Avustralya GP organizatörlerine Avustralya’nın tek Formula 1 pilotundan çağrı geldi.

Webber "Gece yarışını düzenlemeye çalışmalıyız. Kim bilir, belkide ihtiyacımız olan tek şey budur. Gece yarışı için savaşmalıyız." dedi gazetelere yaptığı açıklamada.

“Bahreyn de Gece Yarışını Düşünüyor” için 0 yanıt

her pist gece yarışı istiyor.bu işinde cıvıgını çıkarıcaklar tadında kalmalı bence senede en fazla 2 gece yarışı olmalı bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir