Kategoriler
Formula1

Katar F1’e Yakın

Katar Motor ve Motorsiklet Federasyonu Başkanı Nasser Al Attiyah, ülkelerinin Formula 1 takvimine girmeye çok yakın olduğunu söyledi.

Katar’ın Formula 1’e girebileceğine dair ilk haberler şubat ayında çıktı ancak sonrasında herhangi bir gelişme yaşanmadı.

Ancak geçtiğimiz hafta çıkan haberlerde Katar’ın Amerikalı yatırımcılarla Formula 1’i satın almak istediği iddia edildi.

Al Attiyah “Son dönemde F1 yarışı yapmak için anlaşma imzalamaya çok yaklaştık.”

“Tüm proje hazır. Ancak bazı şeyler olmadı ve biraz daha sabır göstermemiz gerekiyor.”

“Tek ihtiyacımız olan Bernie Ecclestone ile biraz daha toplantı yapmak. Daha fazla zamana ihtiyacımız var ancak çözümümüz var.” dedi.

Losail pisti 2004’ten beri MotoGP yarışlarına ev sahipliği yapıyor ve F1 testi yapmak için lisansa sahip. Bu lisans yarış lisansına çevrilebiliyor.

Bunun dışında ülkede bir de cadde pisti hazırlanıyor.

Katar GP için tek engelin, Ecclestone’nun Bahreyn GP organizatörleri ile olan Orta Doğu’da başka bir yarış yapılmaması yönündeki sözlü anlaşmasının olduğu düşünülüyor.

“Katar F1’e Yakın” için 5 yanıt

Nerede alakasız bir yer var orada yarış düzenleyin. Bu pist yapısı F1 için ne kadar müsait? Hungaroring’den ne farkı var.

Yukarıda adı geçen pistte hiç yarış izlemedim. O yüzden nasıl bir pist olduğunu hiç bilmiyorum. Ama F1’in iki tane spektaküler cadde pistti var. O iki taneden daha fazlasına da gerek yok. Eğer o topraklarda yarış yapacaklarsa, bu normal bir yarış pistinde olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir