Kategoriler
Formula1

Hamilton Ferrari'ye Karşı Soğukkanlı

Lewis Hamilton yaptığı açıklamada gelecek hataki 2007 şampiyonasının finalinde Ferrari’de gelecek çift yönlü baskı karşısında soğuk kanlılığını koruyacağını söyledi.

Britanyalı pilot şampiyonada takım arkadaşı Fernando Alonso’ya karşı avantajını korumasına rağmen, şampiyonadaki bir diğer rakibi Kimi Raikkonen, pazar günü Interlagos’ta kendi evinde yarışacak olan takım arkadaşı Felipe Massa’nın yardımı umuyor.

Geçen seneki Sao Paulo yarışını kazanan Massa, Raikkonen’in şampiyon olabilecek bir pozisyonda olması durumunda kendisine kazanması yolunda yardım edebileceğini söylemişti.

" Doğrusunu söylemek gerekirse bunu konu hakkında gerçekten düşünmedim." 22 yaşındaki Hamilton geçen pazar gazeteler aracılığıyla böyle konuşmuştu.

" Massa kendi işini yapmak için pazar günü orada olacak ve muhtemelen böyle olacağını düşünüyorum. Takım eğer ona sorarsa belki de kazanmayı deneyecektir, kazanacaktır."

Şampiyonada Raikkonen’in yedi puan önünde bulunan Hamilton, matematiksel olaraka rakibinin şansı devam ettiği sürece Ferrari’nin atak bir tavır sergileyeceğini söyledi.

" Kimi lider durumda olsa ve Felipe onun arkasında ve beni engelliyor olsa bile bu benim için gerçekten sorun değil. Sadece yarışı beşinci sırada bitirmeye ihtiyacım olacak, çok büyük bir sorun değil."

" ‘Kahretsin Felipe’ye karşı dikkatli olmalıyım.’ gibi düşüncelerle orada olmayacağım. Onları yenmek için orada olacağım. Hala pol pozisyonunu kazanmalı, yarışa lider başlamalı ve kazanmalıyız şeklinde haftasonuna yaklaşmamız gerektiğini düşünüyorum. Aklımın bir kısmında sonunda elde edeceğim sonuç olacak. Dünya şampiyonluğunu kazanmak, yarışı değil, ama kazanmaya gidiyorum."

Eski McLaren pilotu ve Britanyalı yorumcu Martin Brundle, pazar günü Times’taki köşesinde yazdığı yazıda, Hamilton’ın sezonun sonuna gelindiğinde yarışı kazanmak için inatçı olduğunu ve bu yönde hazırlandığını bunun da kendisini gerginleştirdiğini söyledi.

" Sezonun bitmesine iki yarış kala on iki puan farkla şampiyona liderliğini sürdürürken hala yarışı kazanmak hakkında konuşuyordu."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir