Kategoriler
Formula1

Alonso Kalkıştaki Sürüş Kalitesinden Şikayetçi

Fernando Alonso takım arkadaşı Jenson Button’a çarptığı ilk tur kazasından dolayı pilotların sürüş standartlarından şikayet etti.

Lotus pilotu Romain Grosjean takım arkadaşı Pastor Maldonado ile temas yaşamış, bu kazadan kaçınmaya çalışan Alonso spin atarak takım arkadaşının aracına çarpmıştı.

“Kalkış inanılmazdı. Üçüncü virajda büyük olay vardı, iki Lotus pilotu çok agresifti ve birbirlerine temas ettiler, onlardan kaçarken spin attım ve Jenson’a dokundum.”

“Çok fazla yarış dışı vardı, aynı zamanda çok az empati.”

Button ise arkalardan kalkınca kazaların kaçınılmaz olduğunu söyledi.

“Fernando onları atlatmak için sağa geçmeye çalıştı, arkayı kaybedince arka lastiğime çarptı. Araç yükseldi ve yan döndü. Motor durunca her şey bitmişti.”

“Arkalardan başladığınızda her zaman kaza riski artar, çünkü araçlar arasındaki yaklaşma hızları çok daha fazladır.”

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

“Alonso Kalkıştaki Sürüş Kalitesinden Şikayetçi” için 7 yanıt

bir yere gittiğim yok ahmet kardeşim (sanırım ismin buydu değilmi) . yalnız kiminin alo yu biçmesiyle alo nun button temasını nasıl ilişkilendirdin anlamadım. bir tanesi dümdüz yolda giderken ( bkz. ingiltere 2015 yine yeni yeniden 😀 ) diğerinin yarışınıda mahvediyor ,bir tanesi daha büyük kazadan kaçarken takım arkadaşına temas ediyor. üstelik kimi gibi tepesine çıkarmıyor 😀

Hem button hem de alonso her demeçlerinde ne kadar olgun insanlar olduklarını kanıtlıyorlar, ah gerçekten hızlı bir araç gelseydi de iki şampiyonun güzel yarışlarını görebilseydik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir