Kategoriler
Formula1 Manşet

Resmi: 2016 F1 Takviminde 21 Yarış Olacak!

FIA, bugünkü Dünya Motor Sporları Konseyi toplantısının ardından 2016 Formula 1 takviminin 16 yarış ile tarihin en kalabalık takvimi olacağını duyurdu.

Bu senenin başında, 2016 F1 takviminin taslağı yarış organizatörlerine ve takımlara yollanmıştı. 21 yarışlık 2016 F1 takvimi taslağında bir değişiklik olmadı.

Bugünkü toplantının ardından yapılan açıklamada 21 yarışlık 2016 F1 takviminin korunduğu ancak sıralamalarda ilginç değişiklikler olduğu duyuruldu.

Sene başında Avustralya’nın hemen ardından yapılan Malezya GP gelecek sene Singapur’la art arda yapılacak.

3 Nisan’da Avustralya ile başlayacak 2016 F1 takviminde 2. yarış Çin olurken daha sonraki tarihlerde yapılan Rusya GP de 4. yarış olarak takvimde yer alacak.

İlk Azerbaycan yarışı ise 17 Temmuz’da gerçekleşecek.

2016 F1 Takvimi

 

3 Nisan Avustralya
10 Nisan Çin
24 Nisan Bahreyn
1 Mayıs Rusya
15 Mayıs İspanya
29 Mayıs Monaco
12 Haziran Kanada
26 Haziran Britanya
3 Temmuz Avusturya
17 Temmuz Azerbaycan
31 Temmuz Almanya
7 Ağustos Macaristan
28 Ağustos Belçika
4 Eylül İtalya
18 Eylül Singapur
25 Eylül Malezya
9 Ekim Japonya
23 Ekim Amerika (Austin)
30 Ekim Meksika
13 Kasım Brezilya
27 Kasım Abu Dhabi

“Resmi: 2016 F1 Takviminde 21 Yarış Olacak!” için 15 yanıt

21 yarış nedir ya ! Küreselleşen f1 saçma sapan pistleri bünyesine kattı. Rekabet az,pistler dandik ve olağandan bir hayli erkene çekilmiş sezon. Taraftarlar için aslında iyi olması gerekirken pek sevinemiyorum. Aşağıda arkadaşlar zaten gerekçeleri sıralamışlar. 30 yarış olsa da farketmez

Ferrari bu haber üzerine aklını başına al.Buradan duyuruyorum 2016 da Kimi ile yarışmazsanız, Ferrari ürünlerini boykot edeceğim, gördüğüm bütün Ferrari’lerin lastiklerini patlatacağım 😀 Reise ikinci yanlışı yapmayın 🙂

Bu artık Formula Asya Serisi olmuş.Yarış sayısı fazla 15 yada 16 olmalı.Sezon Kasım ın ilk haftası bitmeli ki takımlar kışın iyi hazırlanabilsin.Kış tatili kısa sürdüğü için çoğu takım yeterince hazırlanamıyor ve kaç yıldır 1-2 takımın dominasyonunu izliyoruz

Haftalarca bir sonraki yarışı beklediğim, son yarışta her tur için “tag hauer” zamanlarını yazdığım harita metod defterimi saatler boyunca analiz ettiğim, 90dk lık yarışın 4te 3ünü çatıda anten ayarlayarak geçirdiğim o sıcak yaz tatillerini o kadar çok özlüyorum ki, o iki kanallı yıllarda bize (izmit) tüm avrupayı ama en önemlisi eurosportu hediye eden o zamanki belediye başkanımızı da beni bu sporla tanıştırdığı için tekrar saygıyla selamlıyorum. Ne günlerdi be. 16 muhteşem yarış. Oysa şimdi sezon 21 hafta sonu, internet uydu mobil uygulama artık her şey var. Ama değeri yok. Demek ki herşeyin tadı azken güzel oluyor ya da biz büyüdükçe kirlendi dünya .

Her yarışı yine Mercedes kazanacaksa kalsın. Ayrıca son yarış için Abu Dhabi çok yetersiz kalıyor bana göre. Sezon finali atmosferi en iyi Brezilya’da oluyor.

Gözlerim Malezya’yı aramıştı ki sonlarda buldum takvim bayağı değişmiş.Rusya öne çekilmiş ilginç bir sezon olacak gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir