Kategoriler
Formula1

Domenicali: “Bianchi’yi Ferrari İçin Yetiştiriyorduk”

Ferrari’nin eski takım patronu Stefano Domenicali Jules Bianchi’nin gelecekte bir Ferrari koltuğuna sahip olacağının garanti edildiğini söyledi.

“Jules Maranello’da Ferrari adına sürme hayali için çalıştı ve kendisini geliştirdi.”

“Düşüncemiz, Marussia’dan sonra gelişmesi için başka bir takıma geçmesi ve sonrasında büyük sıçrama (Ferrari) için hazırlanması üzerineydi. Bu birkaç yıl önce planladığımız bir şeydi, ancak ne yazık ki bu gerçekleşemedi.”

“Bizim için çok üzücü aylar oldu. Jules Ferrari akademisinin ilk pilotuydu, yıllar boyunca karşımda her zaman sürekli gülen ve olumlu yaklaşan bir Jules görmüştüm.”

Jules Bianchi (FRA), test driver, Scuderia Ferrari  11.09.2012. Formula One Young Drivers Test, Day 1, Magny-Cours, France.“Onu harika bir gelecek beklediğinden emindik. Farklı bir kaderi haketmişti.”

Bianchi’nin Ferrari bağlantısı 2009 Ağustos’ta başlamıştı ve Felipe Massa’nın yokluğunda Luca Badoer’in doldurduğu koltuk için adı anılmıştı.

Bu gelişme gerçekleşmese de takım 2009 Aralık ayındaki genç pilotlar testlerinde Bianchi’ye aracı teslim etmişti. Fransız pilotun etkileyici performansı Ferrari Sürücü Akademisi’nin kurulmasının temellerini atmış ve ilk olarak onunla anlaşılmıştı.

2011’de Ferrari’nin test ve yedek pilotu olarak açıklanmış, Luca Badoer, Giancarlo Fisichella ve Marc Gene’nin yerini almıştı. Bianchi ayrıca 2011’de Abu Dhabi’deki genç pilotlar testinde sürdü.

Bianchi’nin Marussia’da yarışması Ferrari’nin desteğiyle oldu ve bu şekilde tecrübe kazanması hedeflenmişti. Her şey yolunda gitseydi Maranello’da Kimi Raikkonen’in yerini alacak en önemli isim olacaktı.

“Domenicali: “Bianchi’yi Ferrari İçin Yetiştiriyorduk”” için 2 yanıt

Keşke McLaren kadar birazcık genç pilotlara karşı cesaretiniz olsaydı Julesi çok önce Ferrari koltugunda görebilseydik.Belki o zaman herşey çok farklı olurdu. Gerçi bundan sonra Jules adına konuşulan herşey boş artık 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir