Kategoriler
Formula1

Raikkonen "Ferrari'nin Yine de Gelişime İhtiyacı Var"

Kış testlerinde gösterilen etkileyici performansa rağmen Kimi Raikkonen sezon başlamadan biraz daha gelişim göstermeleri gerektiğine inanıyor.

Ferrari’nin F2008 aracı tanıtıldığından bu yana genel olarak en hızlı zamanları elde etti ve Raikkonen Bahreyn’de oldukça hızlıydı.

Raikkonen şu ana kadar aracın performansından memnun olduğunu kabul etsede araçta hâlâ geliştirilebilecek alanlar olduğunu söyledi.

Raikkonen "Testler oldukça iyi geçti. Bu testler (Bahreyn) bazı küçük sorunları da gösterdi F2008’de. Aracı daha iyi tanımak istiyorduk ve bunu da başardık."

"Ferrari için iyi başlangıç oldu. Çoktan gelişim gösterdik. Açıkçası dayanıklılık otomatik olarak gelmedi, 2-3 tur zamanımız da ilginçti."

"Yeni parçalar ile performansımız daha da gelişecek. Burada bir çok alanda gelişim gösterdik. Artık Montmelo’daki testlede kullanacağımız yeni aerodinamik paketi sabırsızlıkla bekliyoruz. Orada rakiplerimize karşı mücadele edeceğiz ve nerede olacağımızı göreceğiz"

"Hâlâ gelişmemiz lazım ancak benim için 2007 ile kıyaslarsak şu anda durum daha rahat. Araçta iyi başlangıç yaptık."

"Gelecek test önemli olacak. Ve Melbourne de çok önemli olacak çünkü gerçek anlamda ilk defa orada kıyaslama yapabiliriz." dedi.

“Raikkonen "Ferrari'nin Yine de Gelişime İhtiyacı Var"” için 0 yanıt

ni saçma yahu 🙂 ben benzetebiliyorum. F2008in öndeki üst kanadı burunla birleşik üstten bakınca al sana çekiç başlı köpekbalığı :)))

kimifaN…ben ferrari taraftarıyım. ''biraz daha saldırgan yapmalılar'' derken yanlış anladın sanırım. lakabıda İcemanX takmıştır. bunu bende sevdim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir