Kategoriler
Formula1

Ecclestone “Montezemolo Her Sporda Lider Olabilecek Birisi”

Bernie Ecclestone, uzun süre Ferrari’nin Başkanı olan Luca di Montezemolo’nun her spor için lider olabilecek bir isim olduğunu, Formula 1 için de durumun farklı olmadığını söyledi.

Uzun yıllar Ferrari başkanlığı görevinde bulunan Montezemolo, Ferrari’nin turbo V6 motor döneminde başarısız olmasının ardından Sergio Marchionne tarafından görevinden alınmıştı.

Formula 1’den ayrıldıktan sonra İtalya’da Alitalia’da göreve getirilen Montezemolo aynı zamanda 2014 Roma Olimpiyatları projesinin başında yer alıyor.

Ecclestone “Montezemolo Formula 1 için iyi bir lider kapak ismi olabilir.”

“Sorun şu ki lider olabilir ancak o her gün aktif olarak çalışabilecek birisi değil.”

“Tonlarca kağıt inceleyemez. İlk kağıda bakar ve ardından bunların kendisiyle alakalı olmadığına karar verir.  Tüm bunların yapılması gerekiyor ve Luca’nın bunu isteyeceğinden emin değilim.” dedi.

F1 Yönetim Kurulu’nda Peter Brabeck-Letmathe’nin sağlık sorunları nedeniyle ayrılması halinde yerine Montezemolo’nun gelebileceği iddiaları için Ecclestone “Luca bu iş için doğru isim. O her spor ya da iş için iyi bir lider. PEter şu anda iyi ancak Peter ayrılsaydı yerine Luca geçebilirdi.” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir