Kategoriler
Formula1

Hulkenberg “Oldukça Zorlu Bir Hafta Sonu Oluyor”

Nico Hulkenberg, Force India’nın Macaristan’da çok zor bir hafta sonu geçirdiğini ancak buna rağmen takımın durumu çok iyi idare ettiğini söyledi.

Dünkü ilk antrenman seansında Sergio Perez’in yaşadığı süspansiyon sorunun ardından 2. antrenman seansına katılmayan takım bugünkü sıralamalarda 11 ve 13. sıralarda yer buldu.

Hulkenberg “Takım için oldukça zorlu bir hafta sonu oluyor ancak durumu idare edip çözmelerine hak vermem lazım. Asıl ceza dün pist üstü zamanı kaybetmemizdi. Ayarlar için daha fazla pist üstü zamanı olsaydı bugün 3. seansa kalabilirdik.”

“Bir diğer kilit nokta sıralamalardaki kırmızı bayraktı. O an yakalandım çünkü ilk hızlı turumu atıyordum ve bırakmam gerekti. Bu yüzden geriye tek bir turum kaldı ve 0.2 sn ile kaçırdım.”

“Kısıtlı pist üstü zamanına rağmen oldukça mutlu ve emin hissediyorum. Yarın iyi performans gösterebiliriz. Puanlar hala ulaşılabilir bir hedef.” dedi.

Sergio Perez “Şu ana kadar en kolay haftasonlarından birisi olmadı. Cuma günü kazadan önce iyimserdim ancak olanlar bizi çok kötü etkiledi. Bu yarışa getirdiğimiz bazı güncellemeleri kaybettik. O parçalar çok iyi çalışıyorlardı ve büyük fark oluşturuyordu.”

“Bu sabah tekrar piste çıktığımızda aracın aero dengesinden mutlu değildim. Denge tahmin edilebilir değildi.”

“Umarım bu akşam verileri inceleyerek yarış öncesi sorunları çözebiliriz. Tüm mücadelelere rağmen iyi bir yarış çıkararak puan kazanabileceğimiz konusunda iyimserim.” dedi.

 

“Hulkenberg “Oldukça Zorlu Bir Hafta Sonu Oluyor”” için 1 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir