Kategoriler
Formula1

Button “Mutluyum Ancak Alonso Kadar Değil”

McLaren pilotu Jenson Button, Macaristan GP’de puan kazanması nedeniyle mutlu olduğunu dile getirse de takım arkadaşı Fernando Alonso kadar mutlu olamadığını söyledi.

Bu sene büyük sorunlar yaşayan McLaren-Honda, büyük umutlarla geldiği Macaristan yarışına ancak 15 ve 16. sıralardan başladığı için hayal kırıklığı yaşamıştı. Ancak bol olaylı yarışta, olaylardan uzak duran McLaren pilotları yarışı 5 ve 9. sıralarda tamamladılar.

9. olan Button “Mutluyum ancak Fernando kadar değil. İki aracın birden puan alması iyi. Diğer araçlar son bölümde yumuşak lastikler için pite girerken ben girmedim bu yüzden sert lastiklerle arkamdakileri tutmada çok zorlandım. Ancak bunu başardık ve puanlar kazandık. Bu yüzden fena bir gün olmadı.”

“Lastiklerim eskiydi ve yeni lastikle çok fazla performans geliyordu. Bu yüzden arkamdaki araçları tutmaya çalışırken zorlandım.”

“Bu sonuç takımın morali açısından devasa oldu. Ancak aynı zamanda gerçekçi olmamız ve kaç aracın birbirine çarptığına, kaç pilotun yarışı tamamlayamadığına ve kaç pilotun ceza aldığına bakmalıyız. Tüm bunları dikkate almalıyız.”

“Ancak kesinlikle performans açısından ileri yönde adım attık. Aracı sürmek keyifliydi ancak bunu tekrarlamak istiyorsak başka bir adım daha atmalıyız.” dedi.

 

“Button “Mutluyum Ancak Alonso Kadar Değil”” için 6 yanıt

“Bu sonuç takımın morali açısından devasa oldu. Ancak aynı zamanda gerçekçi olmamız ve kaç aracın birbirine çarptığına, kaç pilotun yarışı tamamlayamadığına ve kaç pilotun ceza aldığına bakmalıyız. Tüm bunları dikkate almalıyız.”
Helal olsun lan doğruları söylemiş. Rai, Sainz out Massa, Grosjean, Maldonado ceza yedi Bottas, Rosberg lastik patlattı. Hamilton, Perez temas yaşadı Perez out. Hulkenberg kaza yaptı ee kaç kişi kaldı geriye 17-18 olan Sauber bile puan aldı imkansız olmasına rağmen. Yani Mclaren Sauberi geçti bu yarışta ama güç anlamında bir atılım var en azından yeni lastiklerle lotusu arkada tuttu ve iyi tempo yakaladı.

😀 Podyum felan hayal diyeceğim yarın bir gün böyle bir yarış olur hamiltonla rosbergin yine saçmalamasından korkuyom 😀

Vallahi biraz gelişirsek arada 40 paun var 9 yarış güçü olsak yeter bunlar böyle devam etsin 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir