Kategoriler
Formula1

Raikkonen: Küçük Hatalar Pahalıya Mal Oldu

Kimi Raikkonen sezonun ilk yarısında yapılan küçük hataların kendisine çok fazla puana mal olduğunu söylüyor, ancak Ferrari’deki güven ile birlikte yaz arasından sonra güçlü sonuçlar alabileceğini belirtiyor.

2007 dünya şampiyonu pilot sürücüler şampiyonasında Williams pilotu Valtteri Bottas’ın bir puan arkasında beşinci sırada.

Raikkonen: “Elbette ideal değil, geçen yıla göre kıyaslarsak facia da değil. Ancak bu sonuçları istemiyordum ve bunun farklı sebepleri var.”

“Hızlı olduğumu ve daha iyi sonuçlar için herşeye sahip olduğumu biliyorum, ancak orada veya burada hatalar yapıyoruz veya bazı garip şeyler oluyor ve bunlar çok fazla puana mal oluyor.”

“Sürekli sorun yaşıyoruz ve bundan kurtulamıyoruz. Bunları aşmalı ve iyi bir sonuç için sahip olduğumuz şeyleri kullanmalıyız. Temel olarak daha iyi bir iş çıkarmalıyız. Eğer herşeyi hallederbilirsek ve sorun olmayacağından emin olursak çok daha iyi sonuçlar alabiliriz.”

“Yarışlarda ve haftasonunda iyi hislerimiz var, ancak bazen bir sorun yaşıyoruz veya hatalar yapılıyor ve bunlar pahalıya mal oluyor.”

“Sorun hisler değil. Hızlı ve istikrarlı olarak Mercedes’i zorlamak istiyoruz. Sadece biraz daha hıza ihtiyacımız var.”

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

“Raikkonen: Küçük Hatalar Pahalıya Mal Oldu” için 2 yanıt

Bence raikonen eğer vettelin şampiyonluk şansı olursa ona yardım edecektir bu da ona daha fazla puana mal olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir