Kategoriler
Formula1

Belçika GP’sinde Yağmur Bekleniyor

Son yapılan hava tahminlerine göre yarış günü Spa’da yağmur yağma olasılığı çok yüksek.

Spa takvimin hava açısından en belirsiz olan pistlerinden birisi ve her yıl olduğu gibi bu yılda yağmur yağma olasılığı çok yüksek.

Son ölçümlere göre cuma günü havanın 26 derece olması beklenirken yağmur ihtimali yüzde 20.

Cumartesi günü yağmur ihtamli bulunmazken havanın 28 derece olması bekleniyor.

Yarış günü ise havanın 24 dereceye kadar düşmesi beklenirken yağmur ihtimali yüzde 70 olarak gösteriliyor.

“Belçika GP’sinde Yağmur Bekleniyor” için 12 yanıt

ben taa 355 gün öncesinden hatta yıllardır yoğun yağmurlu bir spa yarışının hayali ile yaşarken sizlr inşallah yağmaz diyorsunuz.sanki her pistte yağmur yağıyor ve iklimi yağmura müsaitte bu şekilde temennide bulunuyorsunuz.bende williams ve massa başarısı için destek oluyorum ama bu pist yağmur ve rekabet pisti spa da yağmur yoksa izlemesi zevkli olmaz.kuru yarış istiyorsan bahreyn ve abu dhabi başı çekiyor zaten.

http://ok.ru/video/30690839140

Ben kendi desteklediğim pilot için yağmur istemiyorum niye biliyomusun o kadar aciz kaldık ki bak bunu itiraf ediyorum çekinmeden , bize kimi raikkonenden ekstrem şartlarda gelecek bir başarı değil safkan bir yarış performansı gelmesini istiyoruz 97den beri sporu fiilen takip ediyorum ; dinamik hava koşulu şans ve iyi strateji yönetimi gerektiriyor , buna ek olarak baskı altındaki pilot bunu iyi yapamaz , pit duvarını konuşmaya gerek yok . Dinamik hava koşullarında her zaman iyi olan kazanamıyor malesef hava yanıltıyor . En son örnek 2015 silverstone. Şuan özellikle de kiminin gelecek senesinin çizilmesine 2 yarışı kaldı . Spa ve monza . Macaristanda bana sorarsanız normal olarak beklenileni , vermesi gerekeni verdi pist üzerinde ama mgu-k sı geçit vermedi . Şimdi kapalı havada kuru zeminde bir start olur , rai 5.cepten 2. Liğe oturursa aniden yağmur bastırdığı zaman mesela pit yolunu çoktan geçmişse eğer diğerleri girer pite olan 1-2 pilotun emeğine olur arkadaki herkesin pite dalma şansı olur yani anlatmak istediğim. Bunun gibi bir sürü değişken ve bilinmezlik getireceği için şu kritik dönemde ekstrem bi olayı hiç ama hiç istemiyorum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir