Kategoriler
Formula1

Ferrari 2017’de Raikkonen Yerine Verstappen’i mi Düşünüyor?

Son çıkan iddialara göre 2016 için Kimi Raikkonen ile anlaşmayı yenileyen Ferrari, 2017’de Raikkonen’in yerine uzun vadeli genç bir isim istiyor ve bu isim Max Verstappen olabilir.

Raikkonen’in gelecek sene takımda kalıp kalmayacağı uzun süre spekülasyonların merkezinde yer aldı ancak dün yapılan açıklamayla bu iddialara son verilmiş oldu. Yeni anlaşma kapsamında Raikkonen bir sene daha Ferrari’de kalacak.

Raikkonen’in yerine Bottas, Hulkenberg, Ricciardo gibi bir çok isim anıldı ancak Sky F1’den Martin Brundle Ferrari’nin farklı düşüncelere sahip olduğunu düşünüyor.

Brundle “Raikkonen, Vettel ve Alonso gibi isimlere karşı aynı takımda iyi iş çıkarmasa da o hala üst düzey bir pilot.”

“Genç bir silahı koymaları ilginç olurdu. Vettel geçen sene Red Bull’da Daniel Ricciardo ile yaşadığı acıyı hatırladığı için bunu istemeyebilirdi.”

“Aslında tepedeki tüm takımlar oldukça muhafazakar davranıyor. Tanıdıkları şeytanı tanımadıkları şeytanlara tercih ediyorlar. Bu pilotların deneyim sahibi olduklarını ve şampiyonluk yaşadıklarını biliyorlar. Bu yüzden anlaşmayı yenilemek güvenli olan.”

“Bu iki manaya geliyor. Birincisi Vettel bu kararda etkili olmuş olabilir. İkincisi 2017 için genç bir silahla anlaşmış olabilirler. Bu yüzden Raikkonen’i 2016’da tuttular.” dedi.

Ferrari’nin anlaşmış olabileceği genç silahın kim olabileceğinin sorulması üzerine Brundle “Verstappen’i aracınıza oturtmak istersiniz, değil mi?” dedi.

“Ferrari 2017’de Raikkonen Yerine Verstappen’i mi Düşünüyor?” için 9 yanıt

Bu çocukta Hamilton havası var ama Hamilton öncesinde sakindi sonradan saldı, bu çocuk da şimdi yerine duramıyor muhtemelen sonradan durulacak 🙂 Ben Verstappen’in önünün açık olduğunu düşünüyorum ama çenesini kapatıp işine odaklanması lazım.

Ric olabilir veya Kvyat olabilir yetenekli gençler var. Ama şu ergeni almayın Ferrari ye giderse egosunundan havaya uçar.

Sitedeki bazı arkadaşlar her ne kadar tavırlarını eleştirseler de bu çocuk şampiyon olabilir. Ferrari de Vettel’in yanında pişip uzun vadeli şampiyon pilot olabilir. Tabi istikrarını korursa.

Raikkonen’in anlaşması yeni imzalandı, sonrası için yerine adam seçiyorlar. Yazık la.

Ferrari de Red Bull’un pilot akademisinden yemleniyor haa 😀 Kendi pilotları Perez’in üstüne de Mclaren yatmıştı, ellerinde patlamıştı.

Ah Bianchi ahhhh…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir