Kategoriler
Formula1

Lotus: Maldonado Kendi Yüzünden Kaldı

Lotus’a göre Pastor Maldonado’nun ikinci turda güç kaybedip yarış dışı kalmasının sebebi pilotun kendisi.

Takıma göre Venezuelalı pilot Eau Rouge’da pist dışına çıkmış ve debriyaj kontrol sistemine hasar vermiş.

Lotus’un pist kenarı operasyonları şefi Alan Permane: “Maldonado’nun yarış dışı kalması kendi yüzünden oldu. Eau Rouge’da pist dışına çıktı. Bu debriyaj kontrol sistemine hasar verdi.”

“Valfler hasar gördü ve debriyajı kilitlendi. Bu yüzden devam edemedi.”

Maldonado bu sezonki 11 yarışta yedi kez yarış dışı kaldı.

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

“Lotus: Maldonado Kendi Yüzünden Kaldı” için 16 yanıt

O kadar hata yaptı şimdiye kadar bu kadar takım tarafından terslenmemişti.Seneye koltuğu kaybedicek galiba…

Takım istenmeyen adam ilan etmiş..

Maldonado muhtemelen seneye şutlanıyor. Bu da Lotus’la Renault’nun anlaşma yolunda ilerleme katettiğini gösteriyor gibi.

Bir takım pilotuna böyle yüklenmemeli madem o koltuğa oturtansınız arkasında duracaksın. Ama parayla ama ama yetenekle ama başka şekilde eğer o koltuğa layık gördüysen böyle cümlelerle pilotu suçlamak yanlış. 2 dir yaptıkları gibi direkt basın yoluyla pilotu suçlamak bence hoş değil.

Saçmalığa bak, adam pist dışına çıkmışta, debriyaj sistemi zarar görmüş bunun da suçlusu Maldanadoymuş.Ulan bu araçlar 200 km hızla kerbin üstünden atlıyorlar uçuşa geçiyorlar birşey olmuyorda, bu adam pist dışına çıktığı içinmi suçlu oluyor.Onu bunu bırak Parmane derdin birkaç hafta içinde anlaşılır illaki.Sizin ilk önce adamı eleştirmekten çok kendinizi eleştirmeye ihtiyacınız var.Adama düzgün araba verirsiniz o zaman konuşursunuz.

Maldonado her türlü kazayı yapar ama Lotus onun hakkında olumsuz bir şey söylemezdi. Maldonado sponsorlarından gelen para, araçtaki hasarları artık karşılamıyor herhalde.

Adamın yarış dışı zaten %60 civarı. Antrenmanlarda kırmadığı kanat, süspansiyon kalmadı. Bunun yüzünden 2 kez çalışma ihlali yaptılar. Kendini dokunulmaz sanmasın kerata 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir