Kategoriler
Formula1

Massa “Williams Lastikler Konusunda Çözüm Bulmalı”

Williams pilotu Felipe Massa, Belçika’da özellikle yumuşak lastiklerde yaşadıkları sıkıntıların ardından takımın bu sorunu çözmesi gerektiğini düşünüyor.

Belçika’da yumuşak lastiklerde performans bulamayan Williams pilotları orta sert lastiklere geçtiklerinde hızlanmışlardı.

Massa “Yarışta mutlu değildim çünkü ilk 10 tur bizim için felaketti.”

“Start iyi değildi ancak yumuşak lastiklerle performansımız da gerçekten felaketti. Her iki araçla çok fazla pozisyon kaybettik. Gerçekten zordu.”

“İlk turlardaki sıkıntıların sonuçta etkili olduğundan eminim. Mutlu değilim çünkü en sonunda tamamen farklı bir sonuç olabilirdi.”

“Macaristan da bizim için iyi bir pist değildi. O yarış öncesinde harika iş çıkarıyordu.”

“Bu lastiklerle sorun yaşadık. Neden çalışmadığını anlamalıyız ve bundan sonra hangi lastikler olursa olsun çalıştırabilmeliyiz.” dedi.

Sıradaki yarış Monza için Massa “Monza’da her zaman büyük umutlarımız olur. Harika bir pist. Pistten maksimumu çıkarmamız için çok fazla şeye odaklanmalıyız.”

“Geçen sene orada podyuma çıktım. Umarım bu sene de benzer şeyler olur.” dedi.

 

 

“Massa “Williams Lastikler Konusunda Çözüm Bulmalı”” için 6 yanıt

Hangi lastik sorunundan bahsetti acaba;

A) mekanıkerlerin bırkac yarısta bir kafalarına göre el altınd ne bulurlarsa takmalarından mı???

B) wıllıams ın çalıştıramayıp eakiyemediği lastiklerden mi???

😀

Bırak şu F1’i Massa.. Hiç değilse genç pilotlar iyi motora sahip bir araç kullansınlar, Massa gençkende takımın 2. pilotuydu şimdide..Massa firsatını bulsa her yarışa götürdüğü Babasını bile F1’de yarıştırır..!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir