Kategoriler
Formula1 NASCAR

Patrick: Kariyerimi Değiştirmek İçin Çok Yaşlıyım

Danica Patrick, Formula 1’e geçmemesinin sebeplerini açıkladı.

33 yaşındaki eski IndyCar sürücüsünün NASCAR’da yarıştığı Haas takımı ile önümüzdeki sezon Formula 1’de yarışabileceği iddia ediliyordu.

Ancak Patrick geçen hafta Stewart Haas NASCAR takımı ile yeni anlaşma imzaladı.

Patrick “Kariyerimi değiştirmek için çok yaşlıyım. Gerçekten şuanda yaptığım işten farklı birşey yapma arzum yok”

“Arkadaşlarım ve ailemin etrafındayım. Uluslararası yarışlar yapıyorum. F1’in gerçekten bunları sağlayacağını sanmıyorum”

“Birkaç yıl İngiltere’de yaşadım. F1’de yarıştığımı düşündüm ama orada olmak istemedim. Düşüncem Amerika’ya dönmekti”

“Hiçbir zaman asla ve asla dememelisiniz. Ama ben burada yaşıyorum ve burada mutluyum” dedi.

“Patrick: Kariyerimi Değiştirmek İçin Çok Yaşlıyım” için 4 yanıt

NASCAR’da 45 yaşına kadar yarışabilir. Kadın pilot olduğu için sponsor sıkıntısı çekmez, marketing değeri neredeyse şampiyon pilotlar kadar yüksek, şişirme amerikan kültürünü de ekledik mi tamamdır. Oysa Formula 1 salt başarı gerektiren, teknoloji odaklı ve çok çok hassas politik dengeler üzerine kurulu ve bana göre ürkütücü okült avrupa kültürüyle yönetilen bir arena. 1-2 başarısız sezon ile F1 tarihinde birkaç satır olmaktansa şu andaki popülaritesi ve günümüz medyasındaki pozitif kadın ayrımcılığının da etkisiyle (-kaldı ki zaten güzel bir kadın) çooooook uzun bir “amerikan” serileri yarış kariyeri olabilir.

33 yaş F1’e girmek için çok geç. Ancak indycar serisine geri dönse daha iyi olur, hatta hiç ayrılmasaydı şu an kesinlikle NASCAR’dan daha iyi sonuçlar alırdı şüphesiz. Tahminimce HAAS sadece reklam amaclı olarak bir kaç düzlük testi ile F1 aracını Danica’ya sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir