Kategoriler
Formula1

Hakkinen Vettel’in Öfkesini Anlıyor

Eski Formula 1 dünya şampiyonu Mika Hakkinen Sebastian Vettel’in Belçika GP sonrasındaki öfkesini anlayabildiğini söyledi.

Ferrari sürücüsü güvenlik ve lastik tedarikçisi Pirelli’nin ürünlerinden şikayet etmişti, ancak bu yüzden Niki Lauda ve Eddie Jordan gibi F1 kişilikleri tarafından eleştirilmişti.

Hakkinen ise Vettel’in tepkisinin normal olduğunu düşünüyor.

“Özellikle Spa gibi hızlı ve bir patlağın tehlikeli olabileceği bir pistte böyle bir durumun ardından bir sürücünün bu şekilde davranmasını anlayabilirim.”

“Sürücünün performansının yüzde sekseni zihinsel gücündedir. Bu yüzden böyle bir durumun ardından kendinize güveniniz azalır ve bu da tur zamanlarınızı etkiler.”

“1997’de antrenmanlarda başıma geleni hatırlıyorum. Eau Rouge’dan çıkmıştım ve Kemmel düzlüğüne gelirken 330 km/saat hızda birden süspansiyon kırıldı. O hızda bu tür bir olay olana kadar ne kadar hızlı gittiğinizi unutuyorsunuz.”

Vettel ve Nico Rosberg’in Spa-Francorchamps’taki lastik patlamalarının ardından FIA da Pirelli ve takımlarla birlikte olayı yakından incelediğini açıklamıştı.

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

“Hakkinen Vettel’in Öfkesini Anlıyor” için 1 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir