Kategoriler
Formula1

Manor Mercedes, Toro Rosso Ferrari Motorunu Kullanabilir!

Formula 1’de 4 takımın güç tedarikçisini değiştirmesi bekleniyor.

Renault’nun Lotus’u satın almasıyla beraber takımın Mercedes ile olan mevcut sözleşmesi sonlandı.

Red Bull ve Renault’nun artık yola devam etmeyeceği ancak sözleşmenin feshi için Red Bull’un milyonlar ödemesi gerektiği ve bu yüzden feshin bir türlü gerçekleşmediği düşünülüyor.

Red Bull’un bu sorunu çözmesinin ardından Mercedes ile temasa geçeceği, ayrıca Toro Rosso’nun da Ferrari motoru kullanmak için İtalyan şirket ile anlaşma zemini arayacağı iddia edildi.

Bir diğer iddia ise Manor cephesinden geldi. Mercedes, Paschal Wehrlein’i Formula 1’de yarıştırmak istiyor ancak Force India Hulkenberg ile yola devam edecek gibi görünüyor. Mercedes’in bu durumda Wehrlein’i Manor’da yarıştırmak istediği, bu anlaşmanın bir parçası olarak takımın Manor’a motor vermeyi kabul ettiği iddia edildi.

Bu durumda Mercedes motoru kullanacak takımlar; Mercedes, Williams, Force India, Red Bull ve Manor, Ferrari motoru kullanacak takımlar, Ferrari, Toro Rosso, Haas ve Sauber, Honda motorunu McLaren, Renault motorunu ise sadece Renault fabrika takımı kullanıyor olacak.

“Manor Mercedes, Toro Rosso Ferrari Motorunu Kullanabilir!” için 10 yanıt

Son paragraf aklımı aldı. Toro Rosso’nun olmadığını biliyorum, ama Haas eklenmiş ve toplayınca hala 9 takım yapıyor. “Kim eksik ki, herkes var lan” derken Mclaren’in olmadığını geç farkettim.

Kimsenin Honda motoruna geçme niyeti yok anlaşılan.

#DirenRenault
Renault a çok yanlış yaptı Redbull, Mercedese müşteri takım olarak bakalım neler yapabilecek.
Bu arada Honda sayılmamış bile esamasi okunmuyor motor olarak. Ne hallere düşürdün hem bizi hem kendini Honda, insanın siniri bozuluyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir